Anasayfa / FLAŞ HABER / TAVADA HAMSİ PİSTTE HORON…

TAVADA HAMSİ PİSTTE HORON…

Bodrum’da 4. Kez düzenlenen hamsi festivalinde 3 ton hamsi dağıtılırken metrelerce kuyruk oluştu.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneğinin organizasyonu ile 4 defa düzenlenen Hamsi Festivali, Bodrum’da adeta Karadeniz rüzgarı estirdi.

İskele Meydanında düzenlenen etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, DTO Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, siyasi parti İlçe başkanları ile genç yaşlı-kadın erkek binlerce vatandaşın katıldı. Bodrum’da yaşayan Karadenizlilere memleket hasretini unutturan şenlikte 3 ton hamsi dağıtıldı.

Mısır unu ile harmanlanıp tavada nar gibi kızaran hamsileri yemek isteyen binlerce kişi metrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. Sabırla sıranın kendilerine gelmesini bekleyenler hamsinin tadını çıkarttıktan sonra kemençe tulum sesleriyle uzun süre horon teptiler.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği Genel Sekreteri Yener Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bodrum’da yaşayan 20 bin Karadenizli hemşerimize güzel bir gün yaşatmak adına böyle bir etkinlik organize ettik. Görüyorsunuz, hamsi kuyruğu şimdiden bir kilometreyi aşmış durumda. Millet, halkımız, 20 bin vatandaşımız bugün burada, çok güzel bir gün yaşıyoruz. Festivalimize katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir’den Bodrum’a Müjde  

Büyükşehir’den Bodrum’a Bir Müjde Daha    Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum ilçesi için ...