Anasayfa / FLAŞ HABER / SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR

SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR

Bodrum Çarşı Mahallesi’nde bulunan Merkez Turgutreis Ortaokulu, öğrencilerine ve Bodrumlulara sokak hayvanları için mama poşeti dağıttılar.
Okulun ‘’Hayvan Hakları Kulübü’’ öğretmenleri Nilüfer Erol Arkayın ve Alaaddin Beken’in girişimi ild düzenlenen etkinlikte okulun öğrencilerine mama poşeti dağıtıldı. Bodrum belediye meydanda Bodrumlulara da mama poşetleri verildi.  Bodrum sokaklarında bugün can dostlarımızı doyurma mutluluğunu yaşadılar. Bodrumlulara sokak hayvanları için okulumuzun hediyesi olan poşetleri dağıtan öğrenciler Mehmet Rüzgar Genç ve Ahmethan Önder ‘’Hayvan Hakları Kulübümüzün bu etkinliği bizi çok mutlu etti. Sahipsiz dostlarımıza yararlı olmak ne güzel.’’ diyerek duygularını dile getirdiler.
Mama poşetleri geri dönüşümlü sağlıklı kese kâğıdından yapıldı. Okul müdür yardımcısı Cemal Kılıç’ın katkılarıyla hazırlanan poşetlere okulun logosu yapıştırıldı.
Mamaları ise okulun müdürü Mehmet Ünal aldı, sokak canlarına hediye etti. Projenin tüm aşamaları sırasında okul müdürü, yardımcısı, öğretmenler ve öğrenciler büyük heyecan yaşadılar.
Dağıtılan mamalar, Bodrum sokaklarına mutluluk ve merhamet götürecek.
Merkez Turgutreis Ortaokulu Hayvan Hakları Kulübü’nün kararları arasında okula engelli bir kedinin alınması ve düzenli olarak sokak hayvanlarına mama götürme planları da bulunuyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM’DA SAHİLLER AĞAÇLANDIRILIYOR

  YALIÇİFTLİK MAHALLESİ GERENKUYU SAHİLİNE 30 AĞAÇ FİDANI DİKİLDİ Bodrum Belediyesi Yalıçiftlik ...