FLAŞ HABERHABERLER

SOBA Güney Ege buluşması

Sosyal Belediyeler Akademisi (SOBA) Çalıştayı’nın beşincisi 5-6-7 Ekim tarihlerinde Marmaris, Datça ve Bodrum’da gerçekleşecek.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan belediyelerin oluşturduğu Sosyal Belediyeler Akademisi (SOBA), beşinci organizasyonunu Güney Ege’de gerçekleştiriyor. “SOBA Güney Ege Buluşması” Marmaris, Datça ve Bodrum Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşecek. 3 gün sürecek buluşmaya yaklaşık 50 belediyeden 120’ye yakın sosyal medya uzmanı katılacak.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyon üç ilçe tarafından organize edilen ilk toplantı olma özelliğini taşıyor.

Çalıştayda, “Akıllı Cihazlarda Güvenlik ve Kişisel Verilerin Korunması”, “Dijital Medya Verilerinin Belediyecilik Hizmetlerinde Kullanımı”, “Kent Markalaşması ve Sosyal Medya”, “Siyasette Dijital Pazarlama” gibi konular ele alınacak.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Fikret Hıdır, sosyal medyanın önemine değinerek, “Sosyal medya, artık sadece kişilerin özel paylaşımlarını yansıtmamakta, günümüzde tüm firmalar, markalar, işyerleri ve hatta kurumlar da sosyal medyayı da ön planda tutarak PR çalışmalarını önemli ölçüde yürütmekte. Teknoloji çağında artık hayatımızın bir parçası olan sosyal medya ile belediyecilik faaliyetlerimizi de ilerletiyoruz. Marmaris, Datça ve Bodrum’da 3 gün sürecek olan bu etkinlikte belediyelerin bir araya gelerek sosyal medyanın daha da aktif ve etkin kullanılması yönünde öneriler paylaşılacak.” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu