Anasayfa / FLAŞ HABER / SEVERCAN CADDESİ TRAFİĞE AÇILDI

SEVERCAN CADDESİ TRAFİĞE AÇILDI

Bodrum’da geçen 29 Kasım’da yaşanan sel baskının ardından dere yatağının temizleme çalışmaları için kapatılan Severcan Caddesi yeniden trafiğe açıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Aliyan Deresinin yatağı 29 Kasım’daki yoğun yağışta taş ve toprakla dolmuştu. Kimi yerlerde 2 metreye kadar yükselen derede Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizlik çalışması başlattı. Temizlik çalışmaları esnasında iş makineleri giremediği köprü altları ise köprüler yıkılarak temizlenirken Severcan Caddesi ve Nurol Kültür Merkezi önü, Aralık ayı başından beri trafiğe kapalıydı.

Aralık ayı başında başlatılan çalışmaların büyük ölçüde tamamlanmasıyla Severcan Caddesi ve Nurol Kültür Merkezi önü araç trafiğine açıldı. Nurol Kültür Merkezi önündeki köprünün ise nispeten dar yapıldığı, araçların ise dönüş sırasında sıkıntı yaşadıkları görüldü.

Köprülerin üzeri ise sökülebilir beton plakalarla kapatıldı. Dere kenarındaki istinat duvarlarının dibine ise yıkılma tehlikesine karşı beton atıldı.

Geçtiğimiz hafta yağan yağmurda yıkılan dere ile çocuk parkı arasındaki istinat duvarının yıkıntıları ise dere yatağından kaldırıldı. Yığıntılar, çocuk parkı içerisine konulurken duvar yeniden yapılmayı bekliyor.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...