Anasayfa / FLAŞ HABER / SALI PAZARINDA TEK ÇİFT UYGULAMASINA GEÇİLİYOR

SALI PAZARINDA TEK ÇİFT UYGULAMASINA GEÇİLİYOR

 

Milas Belediyesi Korona virüse karşı semt pazarları için alınan tedbirler kapsamında tek- çift rakam uygulamasına da Salı günü başlayacak. Bir hafta boyunca tek numaralar diğer hafta ise çift numaralar tezgah açacak, pazarda yoğunluğu önlemek için vatandaşlar içeriye maske ve sıra ile alınmaya devam edecek. 

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ile konu hakkında toplantı yapan başkan Tokat ; Tek çift uygulamasının gelecek hafta Salı pazarından başlayacağını belirtti.

Korona virüs salgını sonrası vatandaşların toplu bulunduğu ortamlarda tedbirleri genişletilmeye devam ettiklerinin altını çizen Başkan Tokat ; “Uygulama ile pazarcı sayısı yarıya indirilecek ,tezgahlar arası mesafe 3 er metre olarak ayarlanacak ve vatandaşların sosyal mesafe içerisinde alış veriş yapması sağlanacak”dedi. Salı günü ilk kez başlayacak tek ve çift rakam uygulamasını yerinde inceleyeceklerini dile getiren başkan Tokat işleyişe göre uygulamanın gelecek haftalarda  devam edip etmeyeceklerine karar vereceklerini söyledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...