Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / Reflektörlü Yelek Dağıttılar

Reflektörlü Yelek Dağıttılar

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bodrum Belediye Meydanında, motosiklet sürücülerine reflektörlü yelek dağıtıldı.

 

Sürücülerin geceleri görünürlüğünü arttırmaya yönelik teşvik ve bilinçlenme amaçlı trafik uygulamasına Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da katıldı.

 

Gece görünür olmaya dikkat çekmek ve kanundaki yeniliği sürücülere duyurmak adına yaklaşık 150 motorsiklet sürücüsüne reflektörlü yelek dağıtımı yapıldı.

Eğitim ve teşvik amaçlı uygulamada sürücülere yönelik gerekli bilgilendirmeler de yapıldı.

16 Ağustos 2022 tarihinde Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan ve  resmi gazete de yayınlanan düzenlemeye şöyle: “ 2918 sayılı kanunun 78. Maddesine istinaden işlem yapılan araçlarda bulunan sürücü ve yolcular gerekli koruyucu tertibatları usulüne uygun olarak takmadan karayoluna seyrine izin verilemez” deniliyor.

Aynı yönetmeliğe ekli 1 sayılı cetvelde; Durum ve Nitelikleri kısmında yer alan “ sürücüler ve taşınması halinde yolcular için gece seyahatlerinde görünürlüklerini sağlayacak şekilde giyinecekler veya giysilerini refraktif işaret takacaklardır” ibaresi “ sürücüler ve taşınması halinde yolcular için gece seyahatlerinde görünürlüklerini sağlayacak şekilde reflektif yelek vb giyeceklerdir şeklinde değiştirilmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GÜMBET MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK 

  Bodrum Belediyesi tarafından turizm sezonunun bitmesiyle genel temizlik çalışmaları başlatıldı. Bodrum ...