Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / Rahibi Andrea Santoro’un katil zanlısının abisini vuranlar özel harekat polisleriyle adliyeye getirildi

Rahibi Andrea Santoro’un katil zanlısının abisini vuranlar özel harekat polisleriyle adliyeye getirildi

2006 yılında Trabzon’da İtalyan Katolik Kilisesi rahibi Andrea Santoro’yu öldüren Oğuzhan Akdin nin ağabeyi Alparslan Akdin’i silahla yaralama olayıyla ilgili olarak 2 si kadın 4 kişi geniş güvenlik önlemleriyle Bodrum adliyesine sevk edildi. Özel Harekat polisleri ağır silahlarla Bodrum adliyesinde kuş uçurtmadı.

Bodrum’un Ortakent Yahşi Mahallesi Alikelle Ormanı mevkisinde , Oğuzhan Akdin nin abisi Alparslan Akdin’i vuran E.D, S.K. isimli şahıslar ve B.A. ve Y.U isimli iki kadın çelik yelekler ve özel harekat polisleri tarafından geniş güvenlik önlemleriyle Bodrum adliyesine getirildi.

Yaralama olayından sonra olayı inceleyen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlügü konuyu Bodrum KOM Gurup amirliğine sevk etti. Akdil kardeşleri vuran kişilerin peşine düşen Kom ekipleri Bodrum’daki tüm mobese kayıtlarını inceleyerek E.D. ve S.K. isimli şahıslar olduğunu tespit etti. Araç plakasından yola çıkan ekipler, E.D ve S.K’nin Antalya’da olduğunu öğrenildi. Operasyonla kaldıkları evde yakalanan E.D ve S.K  Bodrum’a getirildi. Yapılan sorgularının ardından B.A. ve Y.U isimli iki kadında gözaltına alındı. Bodrum Kom gurup amirliğinde sorgularının tamamlanmasının ardından bugün sabah saatlerinde  E.D., S.K, B.A. ve Y.U isimli şahıslar adliyeye getirildi.

Olayın tamamen aydınlandığı öğrenilirken konunun iki gurup arasından çıkan tartışma sonucunda meydana geldiği bildirildi.

Tuba Ayhan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BİLİM ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bodrum’da okullarda gerçekleştirilen Bilim Şenlikleri başladı. Bodrum Çırkan Mahallesi’ndeki Şehit Mahmut Coşkunsu ...