Anasayfa / FLAŞ HABER / OSMAN GÜRÜN’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

OSMAN GÜRÜN’DEN İYİ PARTİ’YE ZİYARET

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Dr. Osman Gürün, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen ziyarete Dr. Osman Gürün’ün yanı sıra CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve İlçe Başkanı Halil Karahan katıldı. CHP heyetini, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ve partililer karşıladı. Ziyarette İYİ Parti İlçe Yönetimi Dr. Osman Gürün’e çiçek takdim etti.

Ziyarette konuşan İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz, ayrıca da başarılar dileriz. CHP ile İYİ Parti arasında kurulan işbirliği devam ediyor ama Muğla’da hem rekabet hem de işbirliği içindeyiz. Biz bu ittifakın seçimlerden sonra da devam edeceğini düşünüyoruz. Biz CHP olarak gerekli görevimizi yapıyoruz. İYİ Parti’den de bu konuda daha hassa davranırsa, daha iyi olur düşüncesindeyim.” dedi.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ise işbirliğinde gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade ederek “Ben genel merkezde de yöneticilik yapan bir arkadaşınızım. Bu ittifaka her iki genel başkan ve biz önem veriyoruz. Bu konuda en ufak bir endişeniz olmasın. Muğla’daki ittifak görüşmeleri çerçevesinde hoş olmayan durumlar yaşadık. Talihsiz açıklamalarımız oldu. Bu bizden kaynaklı değil, CHP örgütlerinden kaynaklı sıkıntılarımız olmuştur. Biz sizlerden olaylara daha çok müdahale etmenizi isterdik ama onları geride bıraktık. Osman Başkanım Millet İttifakı’nın Muğla Büyükşehir adayıdır. Biz oraya odaklanacağız, burada da yarışıyoruz. Bodrum zaten barışa, demokrasiye, özgürlüğe önem veren bir kent. Burada da hak eden kazansın, iyi olan kazansın düşüncesi içerisindeyiz. Ben her yerde de söylüyorum, sayın başkanımız seviyoruz. Her şeyden önce bizim büyüğümüz. 20 yıldan bu yana da il belediyesinde görev yaptığına göre Muğlalıların bir bildiği var tekrar seçiyorlar. Biz o hassasiyette elimizden geleni yapacağız. Seçim süreci nazik bir süreç. Sokaktan duyduklarımıza göre değil konuştuklarımıza göre yürüyeceğiz. Sokakta duyduklarımıza bakarsak her iki patiyle ilgili de bir sürü dedikodu üretirler. Başka problemler de üretirler ama biz burada zaten CHP’li arkadaşlarımızla günde 3 sefer karşılaşıyoruz. Buranın dokusuna uygun şekilde süreci yürüteceğiz. Ondan sonra da hep birlikte çalışmaya başlayacağız.” diye konuştu.

Tosun, “Biz Osman başkanımızın ittifak konusunda hassas davrandığını biliyoruz ama partide görev yapan arkadaşlarımızın daha sorumlu davranmaları gerektiğini düşünüyoruz ama o dönemi geride bıraktık. Önümüze bakıyoruz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Dr. Osman Gürün İYİ Parti İlçe Başkanlığına teşekkür ederek, “Mehmet Başkanım, ben seçildikten sonra belediyeye gelerek beni kutladı. ‘Bana düşen ne varsa yapmaya hazırım.’ dedi. Bunu hiç unutmuyorum ve çoğu arkadaşa tekrarlamışımdır. Bu çok özel, bize ve Muğla’ya yakışır bir davranış şekliydi. O zamandan beri de Mehmet Tosun kardeşime bakışım farklıydı. Biz iki genel başkanımızın çok yüksek iradesiyle ve çok doğru olduğuna inandığımız bir işbirliği ile ülke adına, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerinin geleceği adına karar alındı. Türkiye’nin farklı yerlerinde bu işbirliğinin örneklerini gösterdiler. Muğla’da büyükşehirle ilgili ortak bir karar verildi, ortak adayımız olsun, İYİ Parti Muğla’da aday çıkarmasın denildi. 6 ilçede işbirliği yapıldı. Geri kalan 7 ilçede herkes kendi adayını çıkardı. Buna da genel merkezlerimiz karar verdi. Ama bizim birlikteliğimiz devam ediyor. Bizim iyi niyetle ve birbirimize güvenerek bu yolda devam etmemiz lazım. Bu birlikteliği son günlerde daha belirgin hale getirip değerlendirmekte yarar var. Birbirimizin iyi niyetinden şüphe etmemiz ve onu da şüpheye sevk edecek hareketlerden uzak durmamız lazım. Bodrum teşkilatı olarak göstermiş olduğunuz hassasiyet için, bu süreçteki davranışlarınız için ve halka verdiğiniz uygun ve düzgün mesajlar için teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber de ittifakın gereğini yapacaklarını ifade ederek “Sadece burada biraz sıkıntılar oluyor, rakip olmamızdan dolayı. Onlar da bir şekilde tolere edeceğiz.” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

BODTO MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRMESİNE DEVAM EDİYOR

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...