Anasayfa / FLAŞ HABER / Örnek işbirliği: AK Partili ve CHP’li iki Büyükşehir köprüyü birlikte yaptı

Örnek işbirliği: AK Partili ve CHP’li iki Büyükşehir köprüyü birlikte yaptı

Muğla’nın Seydikemer ilçesiyle Antalya’nın Kaş ilçesinin köylerini birbirine bağlayan Karaçay Köprüsü geçtiğimiz yıl selden zarar gördü. AK Partili Antalya Büyükşehir Belediyesi’yle CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi hemen yanına yeni köprü yapmak için anlaştılar. Köprü  2 Milyon 137 bin liraya mal oldu. İki büyükşehir parayı yarı yarıya ödedi. Köprünün projesinin hazırlanmasını, işin takibini ve kontrollerini de AK Partili Seydikemer Belediyesi üstlendi.

Seydikemer Korubükü köyü ile Kaş’ın Palamut-Aklar köylerini birbirine bağlayan ve sel nedeniyle zarar gören köprünün yapımı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmaları ile tamamlandı. 102 metre uzunluğunda olan ve 2 Milyon 137 Bin 512 liraya mal olan köprünün bütçesi iki Büyükşehir Belediyesi tarafından yarı yarıya karşılandı.

Köprünün son durumunu yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, iki Büyükşehir Belediyesi’nin örnek bir çalışmasının vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi ve köprünün iki komşu şehri, ilçeleri ve köyleri güvenle birbirine bağlayacağını belirtti. Gürün, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte iki şehrimizi birbirine bağlayan köprünün yapımını tamamladık. Bölgeleri farklı olsa da vatandaşlarımıza hizmet anlamında iki Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinin ülkemize de örnek olacağına inanıyorum” dedi.

Seydikemer’in AK Partili Belediye Başkanı Yakup Otgöz de, hem Muğla hem de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanları’na teşekkür ederek, “Örnek bir çalışma oldu. Her iki Büyükşehir Belediye Başkanı’na da teşekkür ediyorum. Masrafını yarı yarıya onlar karşıladı. Biz projenin hazırlanması, iş takibi ve kontrollerini yaptık. Ortaya örnek bir çalışma ve işbirliği çıktı, hem Seydikemer hem de Kaş için çok önemli bir sorun böylece çözüldü. Yakın zamanda köprünün açılış törenini yapacağız” diye konuştu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir Okulları Dezenfekte Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi ...