Anasayfa / FLAŞ HABER / OPTİMİSTÇİLER BODRUM’DA KAMP YAPIYOR

OPTİMİSTÇİLER BODRUM’DA KAMP YAPIYOR

Türkiye de bir süredir yoğun kış hava koşulları yaşamı olumsuz etkilerken Bodrum da aralarında Fenerbahçe, Galatasaray’ın da olduğu yelken kulüplerinin; 8 ile 15 yaş arasında ki yelken sporcuları kamp yapıyor.  Her gün 3 saat karada teorik eğitim alan optimist sporcuları, denizde 4 saat boyunca yelken açıyorlar

Türkiye nin en güzel ve büyük yelken parkurunda, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen kampa, Muğla il dışından Fenerbahçe, Galatasaray, Tekirdağ’ın yanı sıra Bodrum da bulunan diğer kulüplerin optimist sınıfındaki sporcuları Bodrum’da kampa girdi.

60 yelkenci, hem teorik hem de pratik eğitimler alıyorlar, yarış kurallarını öğreniyorlar. Kamp, 2 Şubat Cumartesi gününe kadar devam edecek.

B.B.Bodrumspor Yelken Şubesi antrenörlerinden Serdar Çiçek, kamp ile ilgili olarak Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Geçen hafta Turgutreis Mahallesinde Kış Kupası vardı. Geçen hafta yarışlarımız bitti. Bu hafta da çeşitli kulüplerin altyapı takımları burada. Havanın güzel ve denizin sıcak olması sebebiyle Fenerbahçe, Galatasaray, Tekirdağ ve Bodrum’daki diğer kulüpler burada kamp yapıyor. Beraberce çalışıyoruz. Gayet verimli bir kamp oluyor. Tüm kulüplerden yaklaşık 60 sporcu burada. Kampımız 2 Şubat Cumartesi gününe kadar devam edecek. 6 gün boyunca verimli çalışma yapacağız. Kamp boyunca küçük yarışmalar yapacağız ama bunların resmi geçerliliği yok. Sadece çocukları yarışma formatına hazırlamak için olacak. Denizin dışında karada teorik derslerimiz olacak. Yarış kurallarını öğretmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Böyle geniş kapsamlı bir kamp.”

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME       Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilgili olarak ...