Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / Öğretmenlere STEM eğitimi verildi

Öğretmenlere STEM eğitimi verildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen ‘erken STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri ‘’projesi kapsamında öğretmenlere STEM eğitimi verildi.

” erken STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri (STEM ve Kodlama )” adıyla dört gün boyunca Menteşe Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim faaliyeti sonucunda, 13 ilçeden seçilen okulöncesi ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen STEM ve Kodlama eğitimi aldı.

Proje ile 21. yy. becerilerine sahip bir nesil yetiştirmek için öğrencilere sorumluluk veren, onları düşündüren, onları küçük yaştan itibaren bilgisayar programlaması gibi teknolojik bilgilerle donatan öğretmen sayısının artması sağlanacaktır. Bu kapsamda ilimizde görevli Okul Öncesi Öğretmenlerine ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen; STEM ve Kodlama ile ilgili bir eğitim verilerek bu konudaki farkındalıklarının arttırılması, öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. KODPİT Teknoloji A.Ş tarafından gerçekleştirilen eğitim sonunda öğretmenlere sertifikaları verildi.

Disiplinlerarası bir öğrenim yaklaşımı olan STEM, Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşan ve bu alanların birbirine entegre edilmesinden ortaya çıkan bir kavramdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DATÇA DA BALIK İÇİN DENİZE AÇILAN TEKNEDE KAYBOLAN YANKI KOCABAŞ CESEDİ BODRUM DA KIYIYA VURDU

Muğla’nın Datça ilçesinde 2 gün önce batan teknede kaybolan Yankı Kocabaş’ın cesedi ...