DUYURULARYAŞAM-SAĞLIK

ÖĞRENCİLERE HİJYEN VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ

BODRUM AMERİKAN HASTANESİ’NDE 

ÖĞRENCİLERE HİJYEN VE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ

 

Bodrum Amerikan Hastanesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA işbirliği ile TED Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edinen ilköğretim öğrencileri, TURMEPA tarafından çevre ve kıyı temizliği hakkında bilgilendirildi, ardından Bodrum Amerikan Hastanesi hemşiresiyle birlikte öğrenciler el hijyeni eğitimi aldı.

 

Kurulduğu günden bu yana sağlık alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getiren Bodrum Amerikan Hastanesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ile bir araya gelerek, TED Koleji 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine hijyen ve çevre konusunda eğitim verdi.

 

Etkinlikte öğrenciler ilk olarak, “Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’de müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi aldı. Müze alanında Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından öğrencilere, doğa ve çevre bilincinin gelişmesi için çevre ve kıyı temizliği hakkında bilgiler verildi. Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi Turceyin Yıldız’ın anlatımıyla öğrencilere el hijyeni konusunda temel bilgiler verilerek ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı. Eğitimler ilkokul öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Minikler, merak ettikleri soru ve konuları paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Ardından öğrenciler, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Yusuf Babayiğit ve Bodrum Amerikan Hastanesi Pediatri bölümünden Dr. Seçkin Kurt’la bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Etkinlikte konuşan Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, “Bodrum Amerikan Hastanesi olarak sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atarken, bir yandan da gelecek nesillere ilham ve örnek olmayı amaçlıyoruz. Alışkanlıkların küçük yaşlarda başladığına inanarak, öğrencilerimize el hijyeni ve çevre bilincini aşılamak için Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ile kolları sıvadık ve farkındalık yaratmak adına öğrencilerimizi Bodrum Amerikan Hastanesi’nde ağırlayarak el hijyeni ile çevre ve kıyı temizliği hakkında eğitimler gerçekleştirdik. İlköğretim seviyesindeki öğrenciler yeniliğe ve gelişime çok açık. Onlardaki farkındalığın ve bilincin gelişmesi için bu tarz eğitimlerin yaygınlaştırılması noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz,” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu