FLAŞ HABERSİYASİ

Mustafa Kemal Güneri Başkan aday adayı oldu

Mustafa Kemal Güneri. CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’ na müracaat ederek  Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Mustafa Kemal Güneri’nin aday adaylığı için yaptığı açıklama ve özgeçmişi şöyle:

Ad Soyad: Mustafa Kemal Güneri

Doğum Tarihi: 1963 – Bodrum

Meslek: Emekli Esnaf

Yaşadığı Yer: Bodrum

Siyasi İdeoloji: CHP üyesiyim

MAZERET VE YAKINMAK YOK CANLA BAŞLA HİZMET ETMEK VAR BU NEDENLE ADAYIM

 

Gençlik yıllarımdan beri siyaset ile iç içeyim ve siyaseti çok severek yapıyorum. Bu sevgi ve ilgim beni belediye başkan aday adayı olmaya yönlendirdi.

 

SODEP , SHP , CHP Gençlik Kolları Başkanlığı ,

 

1999-2004 Bodrum Belediye Meclis ve Encümen Üyeliği ,

 

Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.inde Başkan Yardımcılığı ,

 

3 Dönem Bodrum Spor As Başkanlığı görevlerini yaptım.

 

 

ÖZET OLARAK BODRUM’UN İHTİYAÇLARI VE HEDEFİM

 

 

İlk olarak en büyük sorunumuz olan su sıkıntısına, Büyükşehir belediyemiz ile işbirliği yaparak, gerek alt yapının gerekse diğer sorunların çözümü ile son vermek

 

Trafik sorunu ile uğraşan ilçemizde, bir çok kavşakta dal-çık yapıp,ışıkları azaltma ve trafiği akıcı hale getirmek. Gündoğan’da Dağbelen üzerinden geçecek yan yol,Yaka’dan Dereköy ve İslamhaneleri üzerinden Turgutreis’e yan yol,Torba’da eski hastanenin olduğu yere yan yol bağlantısını yapmak trafik sıkışıklığı için alternatif bir çözüm olacaktır.Ayrıca deniz dolmuşu gibi araçlarla sahil kesimindeki mahallerimize ulaşımın sağlanması sonucu tarafiğin hafiflemesi sağlanabilir.

 

Mevcut limanın arıtılıp temizlenmesi ve yeni liman ihtiyacını Yelken Klup ile İçmeler arasında tamamlayarak hizmete açma ciddi yatırım ve önemli hedeflerim arasındadır.

 

Yıllardır atıl durumda bulunan yel değirmenlerimizi restore edip,dönmesini sağlamak hem görsel hem de turizm açısından Bodrum için çok güzel bir kazanç olacaktır.

 

İlçemizin Çarşı mahallesi merkezinde bulunan Aya Nicola kilisesini restore edip,turizmin hizmetine sunmak.

 

Gölköy mahallemizde bulunan gölü temizleyerek botanik park yapmak ve yanında bulunan sarnıcı restore etmek

 

Muhtarlarımızla kuracağımız iyi iletişimle,mahallelerdeki aksaklıklar ve sıkıntıları çözüme kavuşturmak

 

İlçemizde büyük ihtiyaç olan düğün salonları yapıp açmak.

 

Tüm bunlar yirmi yıl önceki hedeflerim.

 

Tüm bunları yapabilmek için, yıllık iki milyar TL.yi aşmış olan bütçemizi,gereksiz harcamalardan arındırarak daha fazla yatırıma kaynak ayırmak en öncelikli hedefimdir.

 

Kafeler, otoparklar ve iskeleler uhdesinde olan şirketimizi de çok doğru ve profosyonel şekilde yönetilmesini sağlayarak sıkıntılarından kurtarıp karlı ve yatırım yapar hale getirmek

 

 

Belediye başkanı olmak, yaşadığım yeri daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için bana bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek ve ilçemin gelişimine katkıda bulunmak istiyorum.

Belediye Başkanı olarak öncelikle ilçemizin altyapısını güçlendirmeye odaklanacağım. Sokaklarımız, kaldırımlarımız, yollarımız ve köprülerimiz modern ve güvenli bir şekilde yenilenmelidir. Ayrıca ilçemizin ulaşım ağını da geliştirerek ilçemiz sakinlerinin ulaşım ihtiyaçlarını daha iyileştirilmesi için çalışacağım.

Belediye Başkanı olarak ilçemizin kültürel ve doğal değerlerini de korumaya çalışacağım. Ayrıca İlçemizin Turizm sorunlarına çözüm üretmek istiyorum.

Belediye Başkanı olarak ilçemizin tüm sakinlerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışacağım. Herkesi kucaklayan, kapsayıcı bir belediyecilik anlayışı benimseyerek ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için elimden geleni yapacağım.

 

 

TECRÜBEMLE, BİLGİ VE BİRİKİMİMLE GÖREVE HAZIRIM

BODRU

M BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

MUSTAFA KEMAL GÜNERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu