Anasayfa / FLAŞ HABER / Muğla’nın Bodrum ilçesinde görevli öğretmenler tarafından kurulan Öğretmenler Korosundan muhteşem konser.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde görevli öğretmenler tarafından kurulan Öğretmenler Korosundan muhteşem konser.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2016 yılında kurulan Öğretmenler Korosu, Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezinde Öğretmenler Günü’ne özel konser düzenledi. Salonda merdivenler dahil her yer dolarken, konsere, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye başkan vekili Taner Uslu, Ak Parti ilçe başkanı Ömer Özmen, ilçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, öğretmenler,öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bodrum’da çeşitli okullarda görev yapan ve ders saatleri sonrasında biraraya gelerek provalar yapan öğretmenler, verdikleri konserlerle büyülemeye devam ediyor. Saz sanatçılarının da öğretmenlerden oluştuğu koronun verdiği konser, baştan sona herkes tarafından beğeniyle izlendi. Müzik öğretmeni Serap Erkefeli şefliğinde yöresel türkülerle başlayan konser sonunda koro ayakta alkışlandı.

Konserin sonlarında solist öğretmenlerin yerine öğrenciler eserleri seslendirdiler. Söz ve bestesi Kerem Aydınlar Ortaokulu Müzik Öğretmeni ve koronun orkestra şefi Turgay Kutluğ’a ait, “Sensin Sen”de izleyenler tarafından tam not aldı. Konser İzmir Marşı ile tamamlanırken, Öğretmenler korosuna salondaki herkes eşlik etti.

Konser sonunda konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bu güzel geceyi bizlere yaşatan değerli öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza, öğrenci kardeşlerimize öncelikle teşekkür ediyorum. Aslında söylenecek çok şey var ve aslında biliyorsunuz bugün Öğretmenler Günü’nün arefesi. Yarın söyleyeceklerimi bugün söylemek istemiyorum ama kısaca öğretmenlikle ilgili bir şey söylemek gerekirse, gerçekten öğretmenlik kutsal bir görev. Öğretmen, sadece okullarda görev yapan bir kamu görevlisi değildir arkadaşlar. Öğretmen annedir, öğretmen babadır, öğretmen ağabeydir, öğpretmen abladır, arkadaştır, yeri gelir sanatçıdır, insandır, bizim için kıymetlidir, değerlidir” diyerek, öğretmenlerin, topluma yararlı her ortamda bulunduklarını belirtti.

Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ise, “Tabi önce şunu söyleyeyim; Ben de öğretmenim. Biraz önceçıktı ya arkadaşlar tekl tek “Ben öğretmenim” diye, ben de öğretmenim ve bu mesleğimle gurur duyuyorum. Hem çok etkilendim, hem çok duygulandım, samimi olarak söylüyorum ve Bodrum’da bu etkinlikler bir başka güzel kutlanıyor. Özellikle bunun için tebrik ediyorum hepinizi. Ve bir kez daha hep umutlandım ülkemn adına, hem çok umutlandım, hem de çok yüreklendim açıkça. Çünkü bu çocuklarımız, bu gençlerimiz, bu öğretmenlerimiz, inanıyorum ki, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında Cumhuriyetimizi sonsuza dek taşıyacaklardır. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim müdürü Emin Geçin ise, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle  düzenlediğimiz konserimize katılımınızdan dolayı duyduğum onuru ve teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

Arzu Gül ve İlyas Yılmaz’ın sunumunu yaptığı yaklaşık 2 saat süren konser, Öğretmenler korosu ve protokol üyelerinin hatıra fotoğrafıyla son buldu.

MEHMET CAN MERAL

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...