Anasayfa / FLAŞ HABER / MUĞLA GAZETECİLERİNDEN MESLEKTAŞA VEFA

MUĞLA GAZETECİLERİNDEN MESLEKTAŞA VEFA

Muğla Gazeteciler Cemiyetinin girişimiyle Mayıs ayında vefat eden Gazeteci Ekrem Orhan’ın ismi Atatürk Stadyumu’ndaki basın tribününe verildi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nden (MGC) verilen bilgiye göre; Muğla Gazeteciler Cemiyeti, spor branşlarının usta kalemi ve cemiyet üyesi Ekrem Orhan’ın ismini Atatürk Stadyumu’nda ölümsüzleştirirken, aynı zamanda stadyumun basın tribününün fiziki şartlarının iyileştirilmesinde de ön ayak oldu. MGC ‘nin talebini olumlu bulan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, merhum Gazeteci Ekrem Orhan’ın ismini Atatürk Stadyumu’nun basın tribününe verirken, basın tribünü tadile edilerek, iyileştirildi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, böyle anlamlı bir çalışmaya ön ayak olmaktan gurur duyduklarına dikkat çekerek;“Ekrem Orhan üyemiz ve meslektaşımız olduğu kadar çok iyi bir dostumuzdu. İlimizin tüm spor branşlarını başarıyla kaleme alan gibi bir Muğlaspor sevdalısıydı. Ani ölümü bizleri derinden üzdü. Ona olan vefamızı ancak, çok sevdiği Muğlaspor’un maçlarını hiç kaçırmadan takip ettiği ve kamuoyuna aktardığı Atatürk Stadyumu’ndaki basın tribününe verilmesiyle yerine getirebileceğimizi düşündük ve konuyu, ilgili kurum olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne taşıyarak, resmi müracaatımızı yaptık. Talep ve girişimimiz kurum yetkililerince de anlamlı ve olumlu bir şekilde karşılandı. Zaman geçirmeden gerekli çalışmalar başlatıldı ve bugün geldiğimiz noktada girişimimiz hayata geçirildi. Meslektaşımıza olan sevgi ve vefamızı yerine getirmenin haklı gururu içindeyiz. Ekrem Orhan’ın ailesinin yaşadığı acıya bir nebze teselli olabildiysek ne mutlu bizlere. Ekrem Orhan’ı bizler hiç unutmayacağımız gibi, ismi de ilimizde ölümsüzleşmiş oldu. Ekrem Orhan büyüğümüze Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

AjansCANKA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

GÜN BOYU HAYRAN BIRAKTI

Bodrum’da sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan yağışın ardından çıkan gökkuşakları, gün ...