Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / Kurtarabilmek İçin Çok Uğraştılar

Kurtarabilmek İçin Çok Uğraştılar

Bodrum’da vatandaşlar, bitkin halde buldukları şahini kurtarabilmek için yoğun çaba sarf etti. Dakikalarca kalp masajı yapılan şahin, kurtarılamadı.

İlçeye bağlı Ortakent Müskebi Mahallesi’nde faaliyet gösteren restoranın çalışanları Doğan Lale ve Taner Acar, restoranın arka tarafındaki arazideki ağaçtan yere bir hayvanın düştüğünü görünce hızlı bir şekilde ağacın bulunduğu bölgeye gitti.

Ağaçtan yere düşen hayvanın bitkin durumda bir şahin olduğunu görünce hayvanı restoranın olduğu bölgeye getirip Bodrum Belediyesi Petbulance ekibinden yardım istedi. Isınması için aracın içine konulan şahin, bir süre sonra can çekişmeye başladı.

Vatandaşlar, kuşa dakikalarca kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Bölgeye gelen Petbulance ekibi de hayvana kalp masajı yaptı fakat hayvan kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Kuş, ölüm sebebinin araştırılması için barınağa götürüldü.

Restoran çalışanlarından Doğan Lale basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Hayvancağız ilk bulduğumuzda yaşıyordu. Biraz kendinden geçmişti, bitkin durumdaydı. İlk önce araç içerisine koyarak ısıttık çünkü üşümüş olabilirdi. Ondan sonra Bodrum Belediyesini aradık. Arkadaşları hızlı bir şekilde yönlendirdiler. Ama maalesef ki hayvanı kurtaramadık çünkü baya bitkin durumdaydı. Gerekli müdahaleleri olay yerinde yaptık ama maalesef ki kurtaramadık. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Buradaki ekip arkadaşlarımız da kontrolü sağladılar. Onlar da her şey elinden geleni yaptı ama ne yazık ki olmadı.”

Şahini bulan restoran çalışanlarından Taner Acar da “Böyle bitkin haldeydi. Aldık, yaşatmak için müdahale ettik ama hiçbir şekilde başarılı olamadık artık. Bir şey diyemiyorum yani çok üzüldük. Keşke doğaya kazandırabilseydik çok sevinecektik ama olmadı.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ÜRETİM ŞEFLİĞİ SERA NÖBETİNDE

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, son günlerde yurt genelinde etkili ...