Anasayfa / FLAŞ HABER / KİLİT PARKE TAŞI İLE YOL, KALDIRIM VE OTOPARK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KİLİT PARKE TAŞI İLE YOL, KALDIRIM VE OTOPARK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent içi ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek amacıyla Bodrum’un muhtelif mahallelerindeki sokakları kent kimliğine yakışır hale getiriyor.

Ekipler, Bodrum genelinde planlı çalışmaları doğrultusunda kilit parke taşı ile yol, kaldırım ve otopark çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum genelinde kilit parke taşı ile yol, kaldırım ve otopark yapımı çalışmaları kapsamında Gölköy Mahallesi Akdeniz caddesi üzerinde 3 kilometre uzunluğunda 5 bin metrekare kaldırım, bin metrekare sokak ve 2 bin metrekare otopark imalatını tamamladı.

Dirmil Mahallesi 163, 164 ve Ceviz sokakta yağmur suyu drenaj hattı ve mazgal çalışmalarının ardından ise bu sokaklarda toplamda 4 bin 500 metrekare kilit parke taşı döşemesi ve 500 metrekare kaldırım çalışması yapıldı.

Bitez Mahallesi 2120 ve 2126 sokaklarda 2 bin 500 metrekare kilit parke taşı döşemesi ile 300 metre bordür döşemesi, Yaka Mahallesi 2193 Sokak’ta yapılan çalışmalarda ise 640 metrekare kilit parke taşı döşeme işlemi tamamlandı.

Çırkan Mahallesi Pazaryeri’nde yapılan çalışmalar ise 2 bin 800 metrekare kilit parke taşı döşemesi yapıldı.

Kilit parke taşı döşeme çalışmaları şu anda Müskebi Mahallesi Gülbahçe Sokak’ta devam ediyor. Şu ana kadar 3 bin metrekare parke taşı ve 300 metre bordür taşı döşeme işleminin tamamlandığı sokaktaki çalışmaların tamamlanmasının ardından çalışmalar Manzara Sokak’ta devam edecek.

Öte yandan Bodrum genelinde çeşitli nedenlerle bozulan parke yol ve kaldırımlarda da tamirat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Ayrıca Yalıkavak, Küçükbük ve Gündoğan Mahallelerinde çeşitli sokaklarda toplam 22 bin metrekare beton yol, Ortakent, Bitez, Göltürkbükü ve Gündoğan Mahallelerinde 4 bin ton asfalt yama çalışması yapılmış olup, 2 bin metre uzunluğunda da yağmur suyu hattı çalışması tamamlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM DA YANGIN  KONUTLARI VE OTELLERİ TEHDİT EDİYOR

Yangın Kumbahçe Mahallesi ve  İçmeleri Tehdit Ediyor!.. Bodrum’da öğle saatlerinde başlayan yangın ...