Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / KALE OKULLARI BODRUM’DA YAT İNŞA LİSESİ AÇIYOR

KALE OKULLARI BODRUM’DA YAT İNŞA LİSESİ AÇIYOR

 

Kale Okulları Yat İnşa Lisesi’ne gelen büyük ilgi sonrasında Bodrum’a İnşaat Teknolojileri Lisesi açacağını söyledi. Yeni lise 2021-2022 eğitim öğretim yılında açılacak.

 

Kale Okulları Bodrum’da Yat İnşa Lisesi açacağını duyurduktan sonra konu, Bodrum’un en çok konuşulan gelişmelerinden biri oldu. Yat imalatında dünya markası olan Bodrum’a açılacak Yat İnşa Lisesi’nin sektöre katacağı sinerji ilçeyi heyecanlandırırken, yine Kale Okulları’ndan bir büyük müjde daha geldi.  Kale Okulları şimdi de İnşaat Teknolojileri Lisesi’ni Bodrum’a kazandıracaklarını duyurdu. 

DÜNYANIN EN SON EĞİTİM MODELİ VE TEKNOLOJİSİ BODRUM’A GELİYOR

Yat İnşa Lisesi’ni açma kararından sonra Bodrum’da çok geniş kesimden çok olumlu geri dönüş ve övgüler aldıklarını belirten Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak ve Halit Bozkurt; “Marmara’dan sonra Ege’nin incisi Bodrum’a 27. Okulumuzu açıyoruz. Yat İnşa Lisesi Bodrum’un büyük bir ihtiyacını karşılayacak. Bu kadar yoğun ilgi görünce yine Bodrum’da önemli bir açığı giderecek olan İnşaat Teknoloji Lisesi’ni de ilçeye kazandırmaya karar verdik. Mevcut okullarımızda vermiş olduğumuz eğitimde dünyanın en son teknolojisi ve çok değerli eğitimcilerle fark yaratıyoruz. Bu anlayışı Bodrum’a da getiriyoruz. Sınıflarımız en iyi eğitimi vermek üzere teknolojiyle donatılacak. 

 

Yapılan yatırımlarda amaç, bölgenin daha da kalkınmasını sağlamak, öğrencilerimize farklı eğitim olanakları sunarak geleceğe yatırım yapmaktır. İnşaat Lisesini bitiren öğrenciler, gerekli donanıma sahip olarak mesleki anlamda en büyük adımı atmış olacaktır. Unutulmamalıdır ki güçlü nesillere ulaşmanın ilk şartı iyi bir eğitimden geçmektedir” dedi.

 

Tıpkı Yat İnşa Lisesi’nde olduğu gibi 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başlayacak olan İnşaat Teknolojileri Lisesi, Yüzde yüz eğitim teşvikli, sınırlı kontenjanla ve tamamen ücretsiz olarak eğitim verecek. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ÜRETİM ŞEFLİĞİ SERA NÖBETİNDE

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, son günlerde yurt genelinde etkili ...