Anasayfa / FLAŞ HABER / HAVA ISINDI, YOĞUNLUK ARTTI

HAVA ISINDI, YOĞUNLUK ARTTI

 

 

Bugün havaların ısınmasıyla birlikte, birkaç gündür boş olan Bodrum sokakları ve sahillerinde yoğunluk da arttı. 

 

Korona virüs tehdidine karşı vatandaşların evlerinden çıkmaması için basın ve sosyal medya aracılığıyla bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Havaların da soğuk olmasının etkisiyle birkaç gündür boş olan Bodrum sokakları ve sahillerinde, bugün hava sıcaklığının birkaç derece yükselmesiyle yoğunluk oldu. Kimi vatandaşların ise işyerlerinin önlerindeki masalarda bir araya gelen vatandaşların da tavla oynadıkları görüldü. 

 

Dışarı çıkan vatandaşlar ise kimse ile temas etmediklerini, hijyen kurallarına dikkat ettiklerini ve toplu taşımaya binmediklerini söylediler. 

 

ÇOK FAZLA İNSANIN OLMADIĞI YERDE VAKİT GEÇİRİYORUZ

 

İlçede kuaförlük yapan Gökhan Nazik, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

 

“Sahilde, çok fazla insanın olmadığı yerde vakit geçiriyoruz ama genelde evdeyiz. Çalışmıyorum şu anda. Ben kuaförüm ama insanlarla iç içe olduğumuz için bizde risk biraz daha fazla. Onun için çalışmamaya özen gösteriyoruz.”

 

BEN TOPLU TAŞIMA DA KULLANMIYORUM

 

Kumbahçe sahilinde köpeğiyle birlikte güneşin tadını çıkaran Handan Cinoğlu da virüsle mücadelesini şu sözlerle anlattı:

 

“Hijyenimize dikkat ediyoruz, kimseyle yakın temasta bulunmuyoruz. Alışverişe çıkmak dışında başka bir şey yapmıyoruz. Çok uzun zamandır dışarı çıkmamıştım. Güneşe çıktım, tek başıma oturuyorum. Virüsün temasla geçtiği söyleniyor, havayla ilgili bir şey denmiyor. Dikkat edersek atlatacağımızı düşünüyorum. Ben toplu taşıma da kullanmıyorum. Kızım İstanbul’da üniversite okuyor. Onun bile gelmesine izin vermedim. O da şu an evinde. İstanbul çok tehlikeli. Biraz önce kardeşim aradı, yoldan çevirip ‘Nereye gidiyorsunuz’ diye soruyorlarmış. Özellikle yaşı ileri olan insanların daha dikkatli olması gerekiyor.”

 

Özgür Allale isimli genç de her yere dokunmamaya çalışıp ellerini sürekli yıkayarak ve sık kolonya kullanarak virüse karşı mücadele ettiğini dile getirdi. 

Ķent haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

DEZENFEKTE EDİLMEDİK YER BIRAKMIYORLAR

  BANKALARDAN NOTERLERE BİRÇOK NOKTADA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde ...