Anasayfa / FLAŞ HABER / “GÜNEŞ HİKAYELERİ”

“GÜNEŞ HİKAYELERİ”

Ceylan Eşit’in yeni sergisi 5 Eylül Perşembe günü Bitez’de Toloman Art Galeri’de açılıyor. Sergi 14 Eylül’e kadar görülebilir.

Açılış Kokteyli: 5 Eylül 2019, Perşembe
Saat: 18:30-20:30
Adres: Bitez mah. Pomelan cad. No:3 Toloman Bitez Park Apart

Ceylan Eşit, teması Akdeniz güneşi ve hevesli şairaneliğini mavi mürekkepli desenleriyle anlattığı yeni sergisini ilham noktası Bodrum’da “Güneş Hikayeleri” başlığı altında açıyor.
Sergi içeriğini, tek ve iki renkle oluşan mürekkepli desenleri yanısıra fovist anlatımlara kaçan akrilik ve pastel kullanarak oluşturduğu karışık teknikteki işlerinin karması oluşturuyor.
Resimlerinde kullandığı güneşi, ormanı, denizi ifade eden sembolleri ve omuzlarında atlar, saçlarının arasında kuşlar olan figürleriyle Eşit, hayali bir zaman diliminde kurguladığı hikayeleri işliyor.
Belleğinde izler banyosu, tümden mavi bir deniz gibi desenlerini şiirle birleştirmeyi seven Eşit’in “Güneş Hikayeleri” Sergisi 14 Eylül’e kadar Toloman Art Galeri’de ziyaret edilebilir.

Ceylan Eşit Kimdir?
Ceylan Eşit, 1982 İzmir doğumlu. Özel Türk Koleji’nin ardından, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında görsel derslerde alan Ceylan Eşit, İzmir’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BAŞKAN ARAS KURBANLIK HAYVAN SATIŞ YERİNİ ZİYARET ETTİ

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı arefesinde kurbanlık hayvan satış ...