Anasayfa / FLAŞ HABER / EVREN / COSMOS SERGİSİ

EVREN / COSMOS SERGİSİ

Denizcilerin, koleksiyonerlerin, iş dünyasının ortak mekanı olarak buluştuğu D- Marin Turgutreis Yacht Club, Küratörlüğünü Yurdagül Arslan’ın düzenlediği Marina sorumlusu Mustafa Gün’ün sanaseverliği ve yönetimi eşliğinde sanat takviminin 11. Cosmos sergisine ev sahipliği yapıyor.

Suyla karanın buluştuğu noktada yer alan D-Marin Turgutreis Yacht Club, karanın kendini suya açtığı, ulusal kimliklerin ise kırıldığı bir aşkınlık durumuna işaret eder. Bodrum, denizle iç içe olmanın getirdiği ortak kültür ve yaşama biçimleriyle damgalanmış ve ait olduğu uygarlıkların ötesinde varlık göstererek, bulunduğu coğrafyanın ‘dışarıya’ ya da ‘ötekine’ açılan geçidi olmuştur.

D-Marin Turgutreis Yacht Club geçmişle kurdukları tarihsel bağa ve geleceğin şekillenmesine yönelik üstlendikleri birikime ve sorumluluğa vurgu yapıyor.

Geçmişten gelen sanat yapıtlarının sergilendiği yerler, geçmiş ve geleceğin kesişim noktası olarak zamanları birbirine bağlayan görünürlük alanlarıdır. Sanatın dönüşümündeki dinamikleri, düşünsel açılımları, yaratıcı bağlamları, yeni ifade araçlarını, sanatçıların birbirlerinden devraldıkları görsel ve sözel mirasları temsil ederler. Hem yeni ve yaratıcı keşiflerin yapılabileceği bir hafıza bahçesi hem de geleceğin potansiyel imkanlarını gizleyen zengin bir imge dünyasına evsahipliği yaparlar.

geniş bir seçkiyle oluşturulan COSMOS sergisi, sanatın özündeki zamanlar arası etkileşimlere yer verirken yapıtların geçmiş ve gelecek arasında üstlendiği çeşitliliği de görünür kılıyor.

hem bir liman kenti olarak Bodrum’un ayrıcalıklı konumunu, Ortak bir çabayla oluşturulan sergi, izleyiciye kapılarını ilk kez açarken, sanatın kentle ilişkisini, tarihsel ve güncel belleğini gözden geçiriyor.

Sergi 23 Ekim 2019 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Ressamlarımız

Aysegül Gözdemir , Ayşe Çalışkan, Belgin Engin, Bedia Sakin, Bedriye Bıyıklı

Can Moras, Cenap Ceylan, Çağan Demir, Deniz Atamdemir, Fatma Hazneci Gündüz

Gül Polat, Hüsniye Göçebe, Hülya Esen, Havva Karasu, Mehmet Muhlis Suel

Nergis Kılıç, Sabahat Hasırcıoğlu, Sema Doğanay, Serap Cananoğlu, Suna Boyacı

Şenay Karasu, Tufan Bilgin, Zerrin Çatalbaş, Zuhal Özsüt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM’DA SAHİLLER AĞAÇLANDIRILIYOR

  YALIÇİFTLİK MAHALLESİ GERENKUYU SAHİLİNE 30 AĞAÇ FİDANI DİKİLDİ Bodrum Belediyesi Yalıçiftlik ...