Anasayfa / FLAŞ HABER / EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİNİ BÖYLE ANLADILAR

EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİNİ BÖYLE ANLADILAR

Kaza esnasında emniyet kemerinin önemini anlatmak amacıyla Emniyet Kemeri Simülatör Aracı Bodrum’a getirildi. Araca binenler, emniyet kemerinin önemini uygulamalı olarak öğrendi.

Emniyet kemeri kullanmayan araç sürücülerinin ve yolcularının karıştığı trafik kazalarında araçların devrilmesi ve yolcuların araçtan dışarı savrulması nedenli ölüm ve yaralanma konusunda bilgilendirmelerini sağlamak ve emniyet kemeri kullanımının önemini anlatmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı bünyesindeki Emniyet Kemeri Simülatör Aracı Bodrum’a getirildi.

Bugün sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar yetkililerin gözetiminde Bodrum Belediye Meydanı’ndaki araca bindirildi. Özel kurulan sistemle döndürülen araca binen vatandaşlar, araçtan indiklerinde bundan sonra kesinlikle emniyet kemeri takacaklarını söylediler. Uygulamayı Bodrum İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sadık Özilhan da takip ederken Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Asım Tatar, trafikte emniyet kemerinin önemi ile ilgili vatandaşlara ve öğrencilere bilgiler aktardı.

Simülatör aracına binen Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencisi 12. Sınıf öğrencisi Özgür Uzuner, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Emniyet kemerinin önemini anladım. Takılması çok önemli bir şeymiş yoksa kafamızı bir yerlere vurabiliriz. Daha önce arada bir takmıyordum ama artık bundan sonra hep takacağım çünkü yararını anladım.”

Araç, yarın(Salı) günü de sabah saat 09.00’dan 17.00’a kadar uygulama gerçekleştirilecek.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MARMARİS’TE CAMİLER İBADETE PLAJLAR TATİLE HAZIR

    Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 16 Mart 2020 tarihinden itibaren ...