Anasayfa / FLAŞ HABER /  “DOĞRULUK SANDALYESİ”NİN GÖSTERİMİ YAPILDI

 “DOĞRULUK SANDALYESİ”NİN GÖSTERİMİ YAPILDI

Bodrum Kısa Film Atölyesi’nin Atatürk İlkokulu’nda çektiği “Doğruluk Sandalyesi” adlı kısa metraj filmin gösterimi yapıldı.

Atatürk İlkokulu 3/A sınıfında çekilen “Doğruluk Sandalyesi” adlı 14 dakikalık filmi Serkan Turaç yazıp yönetti. Sınıftaki 29 öğrencinin de rol aldığı filmin çekimleri ise 2 gün sürdü. Film, dün akşam Oasis Cinemarine Sinemaları’nda gösterildi. Gösterime, öğrencilerin yanı sıra veliler de yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik sonunda set çalışanları ve öğrenciler fotoğraf çektirdi.

Filmin yönetmeni Serkan Turaç, gösterim sonunda Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum Kısa Film Atölyesi olarak bu 3’üncü filmimiz. Bu sefer bir bayram, bir karne hediyesi olarak çocukları çektik. Doğruluk Sandalyesi ismini taşıyor. Atatürk İlkokulu Kenan Tunç’un sınıfında bunu gerçekleştirdik. Kısa metrajda birçok şeyi anlatmak istedik. Bu da doğruluk üzerine bir filmdi. Sınıftaki 29 çocuğumuzun hepsi oynadılar ve ortaya keyifli bir film çıktı. Önümüzdeki süreçte Bodrum Kısa Film Atölyesi’nin festivallere göndereceği “Oğul” filmi var. Onun için hazırlanıyoruz, bu bizim için ön bir çalışma oldu. “Oğul” filmi de Bodrum’da çok ses getirecek.”

Doğruluk Sandalyesi filminin 2 gün sürdüğünü ifade eden Turaç, “2 gün sürdü ve mekan olarak genellikle okulu kullandık.” dedi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BODRUM’DA SAHİLLER AĞAÇLANDIRILIYOR

  YALIÇİFTLİK MAHALLESİ GERENKUYU SAHİLİNE 30 AĞAÇ FİDANI DİKİLDİ Bodrum Belediyesi Yalıçiftlik ...