Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / ÇOCUKLARA TRAFİK KARNESİ VE KIRMIZI DÜDÜK VERİLDİ

ÇOCUKLARA TRAFİK KARNESİ VE KIRMIZI DÜDÜK VERİLDİ

“Bu yolda hep birlikteyiz” ve “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyaları kapsamında Bodrum’da durdurulan araçlardaki çocuklara kırmızı düdük ve trafik karnesi dağıtıldı. Uygulamaya Muğla Valisi Esengül Civelek de katıldı.

İçişleri Bakanlığı, trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşların trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla denetim faaliyetlerinin yanında farklı konularda bilgilendirme ve kampanya faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 yılında hayata geçirilen “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” ve “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” isimli kampanyalar yapılıyor.

Ramazan Bayramı öncesinde Torba Uygulama Noktası’nda da gerçekleştirilen uygulamada polis ve jandarma ekipleri tarafından durdurulan araçlardaki çocuklara kırmızı düdük ve trafik karnesi verilerek çocuklardan anne ve babalarının sürüşlerini bu karnelere değerlendirmeleri istendi. Çocukların doldurdukları karneleri 20 Haziran’a kadar, Twitter üzerinden@TrafikEgm hesabı ile #trafikkarnem etiketini kullanarak, EGM Trafik Hizmetleri Başkanlığı’na iletebilecekleri ve karneler arasından en çok beğeni alan ilk 100 karne sahibi çocuğun bisiklet ile ödüllendirileceği belirtildi.

Ramazan Bayramı ve turizm sezonunun başlaması nedeniyle vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri ve trafik kural ihlallerinin en aza indirilmesini sağlamak amacıyla polis ve jandarma yol kontrol noktalarını ziyaret eden Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum’a da geldi. İlçeye giriş yapan araçlardaki sürücülerden trafik işaret ve kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Civelek, sürücü ve yolcuların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Uygulamaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin de katıldı.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

POLİSTEN AYAKKABI VE TOP HEDİYESİ 

  Bodrum’da basketbol ayakkabısı için bahşiş kutusunda biriktirdiği parası çalınan 17 yaşındaki ...