Anasayfa / HABERLER / ASAYİŞ / Büyük Suç Örgütüne Dev Operasyon

Büyük Suç Örgütüne Dev Operasyon

13 gözaltı

Bodrum Cumhuriyat Başsavcılığı kordinesinde Bodrum Kaçakcılık ve Organezi Suçlarla Mücadele Büro Amirliği dev operasyon yaptı. Bodrum da lüks yatlarla göçmen kaçakcılığı yaparak büyük gelir elde eden suç şebekesi çökertildi.
Elde ettikleri paralarla lüks hayat yaşayan ve bu paraları aklamaya çalışan şahısları takibe alan KOM ekipleri sabahın erken saatlerinde operasyon yaptı.
Muğla KOM Şube Müdürlüğü, Bodrum KOM Büro Amirliği ekipleri 4 ayrı ilde 21 farklı adrese yapılan eş zamanlı operasyona 105 polisin görev yaptığı bildirildi.
Yapılan takip neticesinde 56 göçmen şahsın kurtarıldığı bildirilirken, suçtan elde ettikleri paralarla satın aldıkları ve suçta kullandıkları tespit edilen 2 adet motoryat, 1 adet lüks araç ve 1 adet bota el konuldu.

Eş zamanlı yapılan operasyonda yapılan aramalarda 57 bin euro,13bin dolar,19 bin türk lirası, 1 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda fişek, dürbün, telsiz ve şuçta kullanılan dijital metaryeller ele geçirildi.
S.Ö , Ö.Z , B.Y , H.Y , F.D , K.C , A.A , F.G , S.T.Ö , R.T , A.Ç.T ,S.Ş ve M.G isimli 13 şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haberi Kaçırmayın

YANIBAŞIMIZDA, TARİH VE AŞK AYDINLANIYOR.

AYHAN KARAHAN’IN HABERİ  Bafa Gölü’nde bulunan antik Latmos/Heraklia kentinde 1 yıldır süren ...