Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUMSPOR’UN ACI GÜNÜ

BODRUMSPOR’UN ACI GÜNÜ

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR
Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un ilk kurulduğu yıllarda takımda top koşturan ve takımın ilk futbolcularından olan Hüseyin Biner bu sabah vefat etti.

1931 Yılında kurulan Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un ilk futbolcularından olan Hüseyin Biner bu sabah hayata gözlerini yumdu. 1916 yılında doğan ve artık yaşlılıktan dolayı yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Hüseyin Biner’in vefatı başta Bodrumspor camiası olmak üzere tüm Bodrumluları üzüntüye boğdu.

Bodrum’da Ganiler olarak bilinen ailenin en yaşlı ferdi olan ve 103 yaşında hayata veda eden Biner’in cenazesi bugün ikindi namazını sonrası, Bodrum Adliye Camiinde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Hüseyin Yeter Şakar, Hüseyin Biner’in vefatı konusunda sosyal medyada

VEFAT !
Bu gün mahallemiz değil , Bodrum maalesef koca bir çınarını 103 yaşında kaybetti . GANİLERİN ALİ ÇAVUŞUN HÜSEYİN BİNER’İ.
Allah taksiratını affetsin . 
Gençlik yıllarında Bodrum’un gelişmesine , inkişafına katkı yapmak gayesiyle PARTİSİNDE İL ENCÜMEN AZALIĞI, BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ ve daha bir çok kademelerde faaliyetlerde bulunmuş, o zamanki kısıtlı imkânlara rağmen Devletten gerekli yardımları almak ve Bodrum’ u ihya etmek için çabalamış kişilerin başında gelir . 
Bunun yanında 1930 lu yıllardan itibaren 1950 li yılların başlarına kadar bizzat BODRUM GENÇLİK SPOR kulubünde değerli bir futbolcu olarak futbol oynamış , oynamayı bıraktıktan sonrada uzun yıllar kulüp yöneticiliği yapmıştır .(resimde sol en başta ) . 
Mesleği terzilikti . Çok iyi bir terziydi . Uzun yıllar Bodrum’un en büyük Terzi ustası İBRAHİM ÖZKESKİN’in baş kalfalığını yapmıştır . 
1952 de ben , Orta Okulu terkettikten sonra Terzilik mesleği için Terzi İbrahim Özkeskin’in yanına çırak olarak girdiğim zaman 7 veya sekiz yıl benimde kalfalığımı yapmıştı .
1954 lerde Bodrum’a Sinema açılınca sinema yöneticiliğine başlamış , uzun yıllar sinamayı yönetmiştir . Boş zamanlarında kalfalığı bırakmamış bir yandanda mesleğine devam etmiştir .
Ayrıca Bodrum’un tanıtımında sosyal.faaliyetlerdede bulunmuş bir çınardı .
Tüm aile efradına baş sağlığı dileklerimle birlikte , kendilerine sabrı cemiller dilerim .
CENNET MEKÂNI OLSUN …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13. ETAP BİLGİLENDİRME SUNUMU BODTO’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ...