Anasayfa / FLAŞ HABER / Bodrum’da yıkımlar başlamış

Bodrum’da yıkımlar başlamış

 

200 milyon dolarlık inşaatın kaçak olduğu tespit edilen asansör mal sahibi tarafından yıkılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık proje kaçak olan kısımlarının yıkımına başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarafından Bodrum’da incelemeler yapılmıştı Bin 611 konut, 4 otel inşaatı durdurulmuş kaçak olan binaların yıkımı için 1 ay müddet verilmişti. Bodrum Belediyesinin daha önce aldığı yıkım kararı üzerine  Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personelinin yerinde incelemesi sonrası karar işleme kondu. Tutanaklarda, otel içindeki yapının kıyı kenar kanununa muhalefet ettiği hem de kaçak olduğu tespit edilmesi üzerine Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Birimi ekipleri kontrolünde mal sahibi tarafından yıkım işlemi başlatıldı.

Bugün sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Bodrum Belediye ekipleri, jandarma ve yıkım ekibi Küçükbük mahallesi Çetilli burnunda bulunan 330 villanın 1 otelin bulunduğu projedeki kaçak olduğu tespit edilen yaklaşık 30 metre yüksekliğimdeki asansör binası, kulesi, geçiş koridorları,  istinat duvarlarına zarar vermemek amacıyla mal sahipleri tarafından kesilerek yıkılmaya başlandı.

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Büyükşehir’den Bodrum’a Müjde  

Büyükşehir’den Bodrum’a Bir Müjde Daha    Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum ilçesi için ...