EĞİTİM-TEKNOLOJİFLAŞ HABER

BODRUM’A YEPYENİ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KAZANDIRILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilen bütçeyle, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ihale edilen Bodrum Halk Eğitimi Merkezi inşası başlıyor.

 

Devlet Yatırım Programı kapsamında yaklaşık 50 milyonluk bütçeyle modern ve tam donanımlı haliyle Bodrum ilçesine kazandırılacak olan 12 derslikli halk eğitimi merkezinin, Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından 23 Ekim 2023 tarihinde ihalesi yapılarak 27 Kasım 2023 tarihinde sözleşmesi imzalandı. 5 Aralık 2023 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılan bina inşaatının 30 Eylül 2024 tarihine kadar tamamlanması öngörülüyor.

 

Bodrum ilçesi Yokuşbaşı Mahallesinde, Mustafa Gülsiye Külcü Anaokulu bitişiğindeki araziye yapılacak olan Bodrum Halk Eğitimi Merkezi, bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 katlı olacak. Binada 200 kişilik çok amaçlı salon, 12 derslik, atölyeler, idari birim odaları, öğretmenler odası, açık öğretim hizmet birimi, kamu internet erişim merkezi, okuma salonu, kantin, depo ve arşivler bulunacak.

 

İl genelinde yürütülen eğitim yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Muğla Valisi İdris Akbıyık “Bakanlığımızın desteği, Valiliğimizin himayelerinde, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinesinde, ilimize modern ve donanımlı eğitim ortamları kazandırmaya devam ediyoruz. İlimizin yoğun nüfusa sahip ilçelerinden biri olan turizmin gözdesi Bodrum ilçemize, yeni bir halk eğitim merkezi kazandıracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. İlçemize ve hayat boyu eğitimi esas alan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu