Anasayfa / FLAŞ HABER / BODRUM DA  YARI MARATON KOŞULDU

BODRUM DA  YARI MARATON KOŞULDU

Bu yıl birincisi düzenlenen Bodrum Yarı Maratonu, festival havasında gerçekleşti.

7 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı organizasyonda sporcular Halikarnassos 5K, Karia 10K, Myndos 21K kategorilerinde yarıştı. Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilen startla birlikte koşmaya başlayan sporcular Neyzen Tevfik Caddesi’nden devam ederek Myndos Kapısı’na ulaştı. Koşucuları burada canlı müzik dinletisi karşıladı.

Yarıştıkları kategorilere göre Gümbet Mahallesi, Bitez Mahallesi Konacık Atatürk Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Turgutreis Caddesi, Artemis Caddesi, Atatürk Caddesi ve Cevat Şakir Caddesi’ni geçen sporcular, belediye meydanındaki bitiş çizgisine ulaştı. Kimi sporcuların yarışa bebekleri ile katıldığı görüldü.

Katılımcıların Bodrum’un tarihi atmosferinde yarıştığı 21 kilometrelik yarı maratonda birinciliği erkeklerde Fetene Alemu, kadınlarda Sebahat Akpınar alırken; Karia 10K kategorisinde erkeklerde Resul Çelik, kadınlarda İpek Öztosun; Halikarnassos 5K kategorisinde ise erkeklerde Keyfalewdeja Burise, kadınlarda Sıla Ata parkurları en hızlı tamamlayan isimler oldu. Yarışlarda dereceye giren isimlere, madalyaları Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle verildi.

Engelli yarışçılar ve refakatçilerinin ücretsiz katılım sağladığı organizasyonda sporculara verilen madalyalar ve plaketler, daha özel bir anlam taşımaları ve engellerin başarının ve güzelliklerin önüne geçemeyeceğinin bir simgesi olması amacıyla, Bodrum Sağlık Vakfı Sağlık Atölyesi’ndeki engelli gençler tarafından hazırlandı.

Yarışların isim sponsoru Dağlarca Çağlar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Amacımız turizmi arttırmak. Bodrum turizminin böyle organizasyonlarla 12 ay olabileceğini göstermeyi de hedefledik. Böyle prestijli organizasyonlarla Türkiye ekonomisinin ve Türk turizminin en önemli değerlerinden biri olan Bodrum’un tanıtımına destek sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz. 7 ülkeden bin 200 kişi katıldı. Aslında yaz sezonunun bittiği, kışın başladığı bir dönemde güzel bir hareketlilik sağladık.” dedi.

Kent Haber Hamdi Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Muğla OBM Araç Parkına Taze Kan

  Muğla Orman Bölge Müdürlüğü araç parkına ormancılık faaliyetleri ve orman yangınlarıyla ...