Anasayfa / ÇEVRE - DOĞA / BODRUM DA ORGANİK MANDALİNA’NIN KRALİÇESİNİN HASATI BAŞLADI
????????????????????????????????????

BODRUM DA ORGANİK MANDALİNA’NIN KRALİÇESİNİN HASATI BAŞLADI

Kendine has aroması, lezzeti ile bilinen Bodrum Mandalinası’nın hasatı başladı. Mandalina üreticisi işadamı, Erman Aras Bodrum Ortakent mahallesinde coğrafi işaretli Bodrum Mandalinasının hasatı’nın başladığını söyledi. Ata dan mandalina üretici olan Erman Aras, özellikle İstanbul ve Ankara pazarlarında aranan türü Bodrum Mandalinası’nda bu yıl verimin yüksek olmasını beklediklerini söyledi.
Üretici Aras, Bodrum Mandalinası ürünlerini tamamen organik olarak üretildiğini ve hiçbir kimyasal ilaç kullanmadıklarını ifade etti. Aras Bodrum Mandalinasının yüksek artı değerleri olduğunu belirterek “ sadece mandalin meyvesi olarak değil, lokumu, reçeli, kurutulmuş çerez çeşitleri, kolonyası gibi değişik ürünler elde ettiklerini sözlerine ekledi.
Aras, çekirdekli bir tür olan Bodrum Mandalinasının geç olgunlaştığı ve hasat mevsiminin Şubat, Mart ayına kadar devam ettiğini ifade etti. Yüksek aroma ve lezzet barındıran Bodrum Mandalinası bu özelliği ile dünya çapında Mandalinanın Kraliçesi olarak anılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pansiyon İşletmecileri Tepki Gösterdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde görüntü kirliliği yaratan tabela ve totemlerden gerekli ...