Anasayfa / FLAŞ HABER / Bayrağımın Altında Ne Var Projesi

Bayrağımın Altında Ne Var Projesi

Menteşe Kaymakamlığı himayelerinde Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde  Muğla Sıtkı KOÇMAN Üniversitesi, Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa Bayrağımın Altında Ne Var isimli proje hazırlanarak yürütülmesine başlanıldı.

Söz konusu projenin açılış töreni 30.11.2017 Perşembe günü saat 14.00’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapılacağı öğrenildi. 

Proje Menteşe İlçesinde bulunan tüm resmi / özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacak.

“Bayrağımın Altında Ne Var?” Projesinin amacı öğrencilerin ülkesini her anlamda tanıması ve toplum olma bilinci ile milli manevi değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasıdır. Proje kapsamında yapılacak olan etkinlikler ise şunlardır:

Proje süresince MUğla Menteşe İlçesinde  her bir okul 81 il ve Lefkoşa’yı tüm yönleriyle tanıtacak böylece de öğrencilerimizin yurdumuzu ve tüm değerlerini tanıması sağlanacaktır. Anaokullarımızda “81 Okul 81 İl ve Lefkoşa” temalı Türkiye haritası oluşturarak öğrencilerimizin 81 il ve Lefkoşa’yı her yönüyle tanıması sağlanacaktır. Tabu oyunları ve bulmacalarla ülkemize ait değerler daha eğlenceli hale getirilerek öğrencilerimize aktarılacaktır. Anaokullarımızda “Bir İlimizi de Sen Bul” adlı Türkiye yapbozu hazırlanacaktır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde okullara “Bayrağı Sırtında Taşıyanlar” konulu seminerler verilecek ve olimpiyat etkinlikleri düzenleneceği öğrenildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü koordinesinde Türk Dili ve Edebiyatı ile Türkçe Öğretmenlerine yönelik “Memleket Yolculukları” ve “Memleket Şiirleri” konulu eğitim çalıştayları yapılacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi – Güzel Sanatlar Bölümü işbirliği ile okullarda geleneksel çalgılarımızın tanıtımının yapılması sağlanacaktır. “Ülkemiz ve İnsanlarımız” temalı şiir dinletisi gerçekleştirilecek. “6 Mayıs Hıdrellez Günü” çerçevesinde “Ülkem İçin Bir Dilek Tut” temalı etkinlikler yapılacak. Muğla Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ve paydaşlarımız ile Türk halk müziği öğretmen ve öğrenci korosu kurularak halk müziği kültürümüz yaşatılmaya çalışılacaktır. Kocamustafendi İlkokulu öğrencileri tarafından işaret dili müzik korosu kurularak projemizi duymayan kalmasın temalı etkinlik düzenlenecektir. Muğla Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ve paydaşlar ile ortaöğretim kurumları arasında “Bayrağımın Altında Ne Var?” resim ve fotoğraf sergisi yapılacak. “Muğla Şehitleri” temalı anma programı hazırlanarak şehitlerimiz anılacak. Her okulun tanıttığı ilden bir okul belirleyerek “Çocuk Gözüyle Benim Şehrim” temalı mektup ve fotoğraf paylaşılması sağlanacak. 82 okul tarafından hazırlanan 81 il ve Lefkoşa’nın stantlarla tanıtımı yapılacaktır.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BAŞKAN ARAS KURBANLIK HAYVAN SATIŞ YERİNİ ZİYARET ETTİ

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı arefesinde kurbanlık hayvan satış ...