Anasayfa / FLAŞ HABER / AKYARLAR AK-DER’de SAĞLIK SÖYLEŞİSİ   

AKYARLAR AK-DER’de SAĞLIK SÖYLEŞİSİ   

 

Bodrum Akyarlar Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği “AK-DER”in 25. Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında ikinci söyleşi 11 Kasım  2022 tarihinde Ak-Der Binası’nda gerçekleştirildi.

Dernek Baskanı İlkin Tokay bu söyleşide Koruyucu tıbbın önemi, sağlığımızı korumada Tip2 Diyabet Riskinin belirlenmesi çalışması ve diyabetten korunma dahil sağlıklı yaşam için temel bigilerin verilmesinin amaçlandığını ve katılımcılar başta Diyabetle Yaşam Derneği  Bodrum Şubesi Genel Sekreteri Aile Hekimi Uz. Dr. Özden Bahadır   Arseven olmak üzere Karia Rotary Kulübü Hastalıkları Önleme Komitesi Başkanı Diş Hekimi Dt. Aliye Muslu  ve Karia Rotary Kulübü Dönem Başkanı, Hemşire Filiz Kulaklı  sayesinde bu hedefe ulaşıldığını söyledi. İlkin Tokay Ak-Der’de Halk Sağlığının Korunmasına yönelik söyleşilerin devamını plânladıklarını ve söyleşinin ardından katılımcılardan gelen taleplerin de bu doğrultuda olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Önümüzdeki Cuma günü de (18 Kasım 2022) gezmeyi seven ve arzu edenleri, dünyamızın egzotik yerlerini merak edenleri farklı bir sunum ve söyleşiye şimdiden davet ettiklerini söyledi. Ayrıca  dernek yönetimi olarak söyleşilerin kokteyllerle desteklenerek, dinleyicilerin gerek kendi aralarında gerek söyleşi yapan konuklarla sohbet etme imkânının sağlanmasını hedeflediklerini ve bu hedefin her iki söyleşide de gerçekleşmesinden ötürü mutlu olduklarını, öncelikle Akyarlar’dan, ardından Bodrum genelinden daha çok insanın etkinliklerine katılmasını hedeflediklerini belirtti. Bu söyleşi kokteylinde dikkat çeken bir husus da  günün anlamına uygun bir şekilde ikrâm edilen yiyecek ve içeceklerin sağlığa zararlı hiçbir unsur içermeyen tamaman doğal ürünlerden imâl edilmiş olmasıydı. 

 

 

Dernek Başkanı İlkin Tokay , dernek yönetimi olarak , 25. Yıl Etkinliklerinin bir yıl boyunca Kültür,  Sanat ve Bilim üçayağı üzerinde, çevresel duyarlılık bilinciyle çeşitli alanlarda  Konserler, Resitaller, Temsiller, Sergiler, Kurslar, Atölyeler, Çalıştaylar, Söyleşiler, Konferanslar, Paneller v.d. etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Kurucusu oldukları ve Defne Kozanoğlu ile birlikte çalıştırdıkları Bodrum Çoksesli Korosu’ndan konserlerin, Bodrum  Müzikal Tiyatrosu’ndan temsillerin de yer alacağı etkinliklerde ayrıca Bodrum yerelinden, yurtiçinden ve yurtdışından sanatkârların vereceği konserlerin, resitallerin de yapılacağını belirtti. Bodrum’a değer veren, Bodrum’a güzellik katan sanatsal ve kültürel oluşumları 25. Yıl etkinliklerine davet ettiklerini belirterek AK-DER 25. Yıl Etkinliklerinin Bodrum’un kültürel, sanatsal ve bilimsel hayatına katkıda bulunması amacımız dedi.

Son olarak Akyarlar’da bulunan dernek binasında düzenlenen çeşitli kurslara, Türk Müziği, Hafif (Pop) Müzik ve Türk Halk Müziği çalışmalarına, Turgutreis’te yapılan Bodrum Çoksesli Korosu’na ve Bodrum Müzikal Tiyatrosu’na katılmaya sanatseverleri, müzikseverleri davet etti. 

İlgi duyan herkesin Dernek Faaliyetlerini ve Etkinliklerini “AKYARLAR AK-DER” Facebook grubundan, “ak_der bodrum” Instagram hesabından takip edebileceklerini söyledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haberi Kaçırmayın

YANIBAŞIMIZDA, TARİH VE AŞK AYDINLANIYOR.

AYHAN KARAHAN’IN HABERİ  Bafa Gölü’nde bulunan antik Latmos/Heraklia kentinde 1 yıldır süren ...