Anasayfa / FLAŞ HABER / Adliyemiz düzenli olarak dezenfekte edilmekte

Adliyemiz düzenli olarak dezenfekte edilmekte

 

Bodrum Adliyesi; hijyen tedbirlerini en üst noktaya çıkararak adliye koridorlarına ve odalarına haftalık dezenfektan yaptırdığı, elle tutulan pencere ve kapı kollarına günlük temizlik uygulaması yapıldığı,  girişlerde vatandaş ve personel kullanımına yönelik temassız el dezenfektan cihazı konulduğu, adliye içi ve girişlere Korona virüsüne karşı dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik bilgilendirme afişlerinin asıldığı, gerekliliği halinde sağlık kuruluşlarına yönlendirilmek üzere girişte tüm personel ve vatandaşların ateşinin ölçüldüğü görüldü.

 Salgına İlişkin alınan önlemler gereği temas minimum seviyeye indirilmiş, esnek ve uzaktan çalışma sistemine geçilmiştir. Ertenlenmeyen zorunlu ve ivedi işler nöbet usulü yerine getirilmekte ve titizlikle kurallara riayet edildiği görülmektedir. Ayrıca TBMM’de kabul edilen yasa gereğince ivedi ve zorunlu işler haricinde tüm işlemler 30 Nisan’a kadar durdurulduğu anlaşılmıştır.

 

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı  Şükrü Arslan nın 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Bazı sosyal medya hesaplarında Bodrum Adliyesinde görevli personellerden birinde COVID-19 isimli virüsün tespit edildiğine ilişkin paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. Bodrum Adliyesinde görevli personellerde COVID-19 virüsü tespit edilen bulunmamaktadır. 

     Adliyemiz düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup, dezenfekte sürelerinde faaliyetine geçici olarak ara vermektedir. Ayrıca COVID-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla her türlü tedbir alınmış olup, virüsün dinamik yapısı nedeniyle bu tedbirlere her gün bir yenisi eklenmektedir. Kamuoyunu yanlış bilgilendirilen paylaşımlarla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. 

    25/03/2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen kanunla yargılamalara ilişkin tüm süreler 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmuş, ayrıca vatandaşlarımızın hak mağduriyetine yol açmayacak bütün tedbirler alınmıştır. Salgının önlenmesi amacıyla tutuklu ve ivedi işler hariç vatandaşlarımızın adliyeye gelmemesi ile resmi olarak yapılmayan açıklamalara ve sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesi, 

    Kamuoyuna duyurulur

Şükrü ARSLAN 

 Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

DEZENFEKTE EDİLMEDİK YER BIRAKMIYORLAR

  BANKALARDAN NOTERLERE BİRÇOK NOKTADA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde ...