Anasayfa / FLAŞ HABER / ABD’DE “AYIN SPORCUSU” SEÇİLDİ

ABD’DE “AYIN SPORCUSU” SEÇİLDİ

TED BODRUM KOLEJİ ÖĞRENCİSİ ABD’DE “AYIN SPORCUSU” SEÇİLDİ

ASSIST Programını kazanarak ABD’de Canterbury College’da bir sene burslu öğrenim hakkı kazanan TED Bodrum Koleji 12. sınıf Tam Eğitim Burslu öğrencisi Sıla Cinoğlu, ABD’de “Ayın Sporcusu” seçildi. 

2021-2022 eğitim döneminde yurt dışında okuyan Sıla Cinoğlu, kısa sürede okuluna uyum sağladığı gibi voleybol takımında da yer aldı. Sıla Cinoğlu, voleybol başarısı nedeniyle öğrenim gördüğü okulda “Ayın Sporcusu” seçildi.

 

Assist Bursu Nedir?

ABD Dışişleri Bakanlığı (Department of State) tarafından da onaylı ASSIST programı çeşitli ülkelerden gelen başarılı öğrencileri özel sınavlar ve mülakat ile seçerek Amerika’daki en iyi özel okullara yatılı veya gündüzlü olarak burslu yerleştirmektedir. Programın amacı seçilen öğrencilere farklı bir akademik sistemde okuyarak yeni bir kültürü tanıma ve daha sonrasında Amerika’da üniversite okuma konusunda önemli bir referans sağlamaktır.

ASSIST programını diğer değişim programlarından ayıran en önemli özelliği, dünyanın en iyi liseleri olarak bilinen liselerde öğrencilere tam burslu bir eğitim – öğretim yılı geçirme olanağı sunması ve ilerleyen yıllarda yurtdışı üniversite başvurularında ayrıcalıklı bir avantaj sağlayan ‘ASSIST Bursiyeri (Scholar)’ olma imkânını tanımasıdır. Programa seçilen öğrenciler ilerleyen yıllarında birçok iyi üniversite tarafından yüksek kabul görmektedirler.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

NEV, UNUTULMAZ ŞARKILARI İLE

NEV, UNUTULMAZ ŞARKILARI İLE YENİDEN STRAF’ta!   STRAF, 23 Ekim 2021 Cumartesi ...