Anasayfa / FLAŞ HABER / 47 yıl sonra bir kitapla çıkıp gelen öğrenci

47 yıl sonra bir kitapla çıkıp gelen öğrenci

 

Bodrumlu mimar yazar Birol İNAN, ikinci romanı KALBİM PERA’yı Samsun Mithat Paşa Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Şermin GÜNAL’a ithaf etti.

Bunca yıl sonra bu ithafın nedenini sorduğumuzda; İnan, “Derse başlamadan önce hiç bitmeyen müthiş enerjisiyle; ‘Yapamam Deme! Yapan Senden Üstün Değildir.’ lafını hem kara tahtaya hem beynimize yazardı. Bu sözü, diğer öğrencileri gibi benim de gerek iş hayatımda gerek yazma serüvenimde hiç aklımdan çıkmadı. Romanı kurgularken zorlandığım her an Şermin Öğretmenimin sözü kulaklarımdaydı. Bu yüzdem KALBİM PERA’yı bu değerli öğretmenime ithaf ettim.” dedi.

Birol İnan’ın ikinci romanı KALBİM PERA’yı Şermin GÜNAL’a ithaf etmesi öğretmenini çok şaşırttı. 47 yıl geçmiş olamasına rağmen unutulmamak, iz bırakmışmış olmak kimi şaşırtmaz ki! Kitap kendisine ulaştığında ilk şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra duygusal anlar yaşandı ve eski öğrencisini kitabı ulaştıran İnan’ın kuzeninin telefonundan aradı. Uzun bir telefon konuşması yapan öğretmen ve eski öğrencisi hasret giderdiler. Şermin Günal Öğretmen, “Bana dünyada verilenilecek en güzel hediyeyi verdin” diyerek teşekkür etti.

KALBİM PERA | Birol İnan | Mona Kitap | 255 Sayfa

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...