Anasayfa / FLAŞ HABER / 4 KEDİDEN 2’SİNİ KURTARDILAR

4 KEDİDEN 2’SİNİ KURTARDILAR

 

Bodrum’da birkaç günlük kedi yavrularının olduğu konteynerde yangın çıktı. Yangın söndürüldükten sonra kediler fark eden itfaiye erleri ve vatandaşlar, kedileri kurtarabilmek için yoğun çaba harcadı. 

 

Öğle saatlerinde Konacık Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir toptan marketin yan tarafından bulunan ve içerisine karton kağıtların konulduğu konteynerde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. 

 

Kartonların tutuşmasıyla bir anda büyüyen yangını fark eden çevredeki vatandaşlar ve market çalışanları itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Bodrum İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı 2 arazöz ve bir hızlı müdahale aracı yangın yerine sevk edildi. 

 

YAVRU KEDİLERİ FARK ETTİLER

 

İtfaiye ekipleri, kartonlar ve etraftaki malzemeleri saran alevleri söndürdü. Soğutma çalışmaları esnasında konteyner içerisinde henüz birkaç günlük 4 yavru kedi fark edildi. Hemen kedileri dışarı alan itfaiye erleri, market çalışanları ve vatandaşlar, kedileri kurtarabilmek için yoğun çaba harcadı. 

 

Kedilerin ağzına üfleyerek ve karın kısmına masaj yaparak nefes alabilmeleri için uğraşan ekipler ve vatandaşlar, uzun süre kedileri hayata döndürmeye çalıştı. O esnada bazı market çalışanlarının olan biteni ağlayarak izlediği görüldü. 

 

2 KEDİ KURTARILDI, 2’Sİ YAŞAMINI YİTİRDİ

 

Uzun uğraşlar sonucu 4 yavru kediden 2 tanesi kurtarılırken 2 tanesi yaşamını yitirdi. Hayata döndürülen kediler, anne kedinin alabilmesi güvenli bir yere bırakıldı. 

 

Kedileri kurtarabilmek için yoğun uğraş veren vatandaşlardan pazarcı esnafı Yılmaz Polat, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

 

“Açıkçası yangının üstüne geldik. Ben de buradaki toptancıdan seyyar pazarıma malzeme almaya gelmiştim. Yangında kedilerin olduğunu gördük. İkisini kurtardık, biraz onlara nefes verdik. Biraz masaj yaptık ama 2’sini maalesef kaybettik. Buna şükür diyelim.”

 

Polis ve itfaiye yangınla ilgili inceleme yaptı. 

Kent Haber  Hamdi Yörür

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

DENİZLERİ KORUMAYA EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLA!

  TURMEPA öncülüğünde temizlik seferberliği “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ...