Anasayfa / FLAŞ HABER / 4 Gün 4 gece süren 5 Milyon dolarlık Hint düğünü sona erdi

4 Gün 4 gece süren 5 Milyon dolarlık Hint düğünü sona erdi

Hindistan’ın en ünlü işadamlarından biri olan ünlü gayrimenkul şirketi M3M Group’un başkanı ve Jr. Trump’ın ortağı Basant Bansal’ın oğlu Bodrum da yapılan masal gibi bir düğünle evlendi.  5 milyon dolar harcanan ve 10 ülkeden gelen 500 davetlinin katıldığı düğünde davetliler Mehter takımının çaldığı marşlarla dans edip doyasıya eğlendi.

Hindistan’ın önemli iş adamlarından Basant Bansal ‘ın oğlu Pıyush Bansal Bodrum’da evlendi. 4 gün süren düğünün son gününde Gelin ve damat geleneksel Hint düğünü ile evlendiler.

Hint geleneklerine göre evlendiler

İlk olarak düğünün yapılacağı alana Damat Pıyush Bansal ve yakınları geldi. Gelin gelmeden önce damat Pıyush bansal Shaadi geleneğini yerine getirdi. Daha sonra gelin Divya Aggarwal yakınları ile birlikte tören alanına geldi. Sari adı verilen özel bir gelinlik giyen gelin Damat tarafından karşılandı. Din adamları eşliğinde evlilik yemini eden çift nikah yapılacak alana geçerek Hint geleneklerini yerine getirdi. Çiftin aile yakınlarının bulunduğu nikah töreni yaklaşık 2 saat sürdü.

Nikah töreninin ardından yemek alanına geçen davetliler Hint şarkıları eşliğinde gece boyu eğlendi.

Pıyush Bansal ve Divya Aggarwal çiftinin Hint gelenekleriyle evlendiği düğünde Kına töreni için aşk adasını kapattı. İlk gün Bollywood yıldızlarının da katıldığı kokteyl ile başlayan düğünün 2’inci günün de gündüz etkinlikleri ve akşam kokteyille devam etti. Düğünün 3’üncü gününde Kına töreni ve Mehendi töreni gerçekleşti. Organizasyon 4’üncü gününde ise Bansal çifti geleneksel Hint düğünü ile dünya evine girdi.

2 ton gıda malzemesi harcandı

3 Uçak ve 15 özel jetle Bodrum’a gelen Bansal ailesi ve Aggarwal ailesinin valizleri nakliye araçları ile taşındı. Otellerde yapılacak organizasyonlar için ise Türkiye genelinden takviye elemanlar getirtildi. 400 davetlinin ulaşımı için ise 60 araç kiralandığı öğrenildi.

Çarşıda cömert davranmamışlar

Düğün için Bodrum a gelen bazı Hintlilerin ise Bodrum Çarşısında gezerken alışverişlerinde düğünde yaşanan şatafın aksine cömert davranmadıkları esnaf arasında konuşuldu.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...