Anasayfa / FLAŞ HABER / 15 YILDIR ŞEBEKE SULARI YOK

15 YILDIR ŞEBEKE SULARI YOK

Yaklaşık 15 yıldır şebeke suyu olmayan Mazı Mahallesi Taşlıyalı ve İnceyalı sahillerindeki pansiyoncular, tuz oranı oldukça yüksek olan kuyu suyu ile pansiyonlarını işlettiklerini ifade ederek yetkililerden yardım istiyor.

15 yıl önce Yukarı Mazı Mahallesi’nden Taşlıyalı ve İnceyalı sahillerine giden 2 kilometrelik isale hattında tıkanma meydana geldi. Yaşanan sorun bir türlü çözülemeyince bölgedeki pansiyoncular, işletmelerinde kuyu suyu kullanmaya başladılar. O gün bugündür Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(MUSKİ) başta olmak üzere pek çok yere başvuruda bulunan işletmeciler, sorunlarını bir türlü çözdüremedi.

Deniz seviyesine yakın olan kuyu sularının tuzlu olmasından dolayı pansiyonlarında kullandıkları çamaşır ve bulaşık makineleri bozulduğunu, duş alıp dişlerini dahi fırçalayamadıklarını söyleyen işletmeciler, müşterilerden sürekli şikayet aldıklarını dile getiriyorlar. İşletmeciler, 2 kilometrelik hat yüzünden 15 yıldır sorun yumağı ile uğraştıklarını ve yetkililerin bir türlü sorunlarını çözmediğini ifade ediyor.

Bölgede pansiyon işletmeciliği yapan Durdane Karagöl, isimli vatandaş, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Ne bulaşık makinesi kullanabiliyoruz, ne çamaşır makinesini kullanabiliyoruz. Tüm bulaşıklarımızı, çamaşırlarımızı elimizde yıkıyoruz. Tuzlu su makinelerimizi bozuyor. Her sene makine değiştirmek zorunda kalıyoruz. Her sene musluklarımızı değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bu suyun tuzlu olması bize maddi ve manevi anlamda her türlü külfet. Tuzlu sudan dolayı bahçeye diktiğimiz meyve ve sebzeler kuruyor. İçme suyunu bir şekilde temin etmeye çalışıyoruz ama bize çok pahalıya geliyor. Taşıma su ile değirmen döndürmeye çalışıyoruz. Müşterilerden sürekli şikayet geliyor. ‘Çarşaflar çok sert’, ‘Dişlerimizi fırçalayamıyoruz’ diye şikayet ediyorlar. Ama bizim elimizden gelen bir şey yok. Kaç yıldan bu yana başvuruyoruz ama bir türlü çözüm bulamadılar.”

Mazılı işletmeciler, bugün öğle saatlerinde de Bodrum Kaymakamlığına giderek dilekçe verdi. Dilekçelerin sorunun muhatabı olan MUSKİ’ye iletileceği bildirildi.

Kent Haber Hamdi Yörür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...