Anasayfa / HABERLER / YURTTAN HABERLER / Yeşilay, 20 milyon öğrenciye madde bağımlılığı eğitimi verecek

Yeşilay, 20 milyon öğrenciye madde bağımlılığı eğitimi verecek

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Milli Eğitim Bakanlığı ile hayata geçirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nı tüm Türkiye’ye yayacak. Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, yaklaşık 20 milyon öğrenciyi madde bağımlılığına karşı eğiteceklerini söyledi.

Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nı (TBM) ekim ayı sonuna kadar tüm Türkiye’ye yayacaklarını söyledi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin ev sahipliğini yaptığı, “Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu”nda konuşan Yılmaz, yaklaşık 20 milyon öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu eğitimleri verip ön ve son testleri yapıp, eğitimler sonucunda kişilerdeki bilgi düzeyini ölçmeyi hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokolün en önemli amacı programı müfredata dahil etmek” diye konuştu.

18 ayrı modülden oluşan TBM programıyla pilot il İstanbul’da 60 bin öğrenciye bağımlılıklarla ilgili eğitim verildi. Yılmaz, İstanbul Üniversitesi’nde Bağımlılık Enstitüsü kurduklarını, ileride doktora ve yüksek lisans programlarına da yer verileceğini sözlerine ekledi.

Yeşilay Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet A. Seylan ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı “Uyuşturucu İle Mücadele Acil Eylem Planı’na Yeşilay’ın büyük katkıları olduğunu söyledi. Seylan, yüzde 2.7 olan uyuşturucu kullanımı ve tanışıklık oranını, kısa vadede yüzde 1-1.5 seviyelerine, uzun vadede ise bu oranı yüzde yarım seviyelerine çekmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Ayrıntılı Bilgi için:

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Nurcan Arda / 0212 249 45 46 / 0532 768 64 68 / narda@lorbi.com

Esin Kaya / 0212 249 45 46 / 0542 233 85 77 / ekaya@lorbi.com

savas_yilmaz (Custom) EKVT4469 (Custom) yesilay_logo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...