Anasayfa / FLAŞ HABER / UMURCA İLKOKULUNDA EĞİTİM DESTEKÇİLERİNE PLAKET

UMURCA İLKOKULUNDA EĞİTİM DESTEKÇİLERİNE PLAKET

Bodrum Umurca İlkokulunda düzenlenen bir törenle okula çeşitli konularda destek olan kişilere birer plaket verilerek teşekkür edildi. Yardımsever vatandaşların destekleri ile yenilenen sınıfların kapı girişlerine hayırseverlerin isimleri yazılı plaketler çakıldı. Daha sonra limonata ve suböreği ile lokma ikram edildi.

Okul Müdürü Nedim Çelebi, Milli Eğitim yetkilileri, aile birliği üyeleri ile mahalle cami hocası Kamil Gürkan, Muhtar Zeynep Finikelioğlu, bazı STK destekleri ile Umurca İlkokulunu neredeyse tepeden tırnağa yenilediler.

Yaklaşık bir buçuk yıl önce başlayan çalışmalar sonunda ahşap pergole, basketbol sahası, potaları, oyun parkı, 17 normal sınıf, 2 anasınıfı öğrenci sıraları, eğitim panoları, boya ve süslemeler yapıldı.

Okul Müdür Çelebi hayırsever vatandaşlara plaketlerini verirken yaptığı konuşmasında “ Bu yaptığınız yardımlar maddi manevi gerçekten çok önemli. Sonuçta, bir nesil yetiştiriyoruz. Gerçekten ihtiyaçlarımız var. Destek olan sizleri görünce insan duygusallaşıyor, söyleyecek şey bulamıyor. Bu kadar kişiyi bir araya getirmek kolay değil. Yaptığınız yardımlar için çok teşekkür ediyorum. Milli eğitim de bize çok destek veriyor. Okul aile birliğimiz var. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Sizleri yaptığınız eserleri görmenizi istedik tekrar çok teşekkür ederiz. “ dedi.

315 öğrencisi 2 özel amaçlı eğitim sınıfı bulunan Umurca ilkokulunda yardımsever vatandaşların desteğine hala ihtiyaç olduğu öğrenildi. Okula bir konferans salonu ile özel eğitim sınıfının donanımlarının yapılmasının eksik kaldığı alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Okula çeşitli konularda destek olan yardımseverlerin isimleri şöyle; Atilla Serttaş, Yusuf Turpçu, Gürkan Topan, Recai Seymen, Ali Rıza Doğu, Mehmet Durmaz, Azime Beyhan Durmaz, Hakan Afyon, Hakan Ambalaj, Özsavran ailesi, Serkan Kırşan, Mehmet Demirtaş, Ender Akbay, Alp Kırşan, Zeynep Kırşan, Lions Klüp üyeleri, DHL Kargo, İstanbul Leo Klüp.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

BAŞKAN ARAS KURBANLIK HAYVAN SATIŞ YERİNİ ZİYARET ETTİ

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı arefesinde kurbanlık hayvan satış ...