Anasayfa / HABERLER / EĞİTİM-TEKNOLOJİ / Uluslararası Kodlama Saati Etkinlikleri

Uluslararası Kodlama Saati Etkinlikleri

Bodrum Bahçeşehir Okulları’nda Başladı

Bahçeşehir Okulları, Computer Science Education Week 2015 kapsamında 7 – 13 Aralık 2015 tarihleri arasında Kodlama Saati etkinliklerine başladı.

Tüm dünya ile aynı anda düzenlenen Kodlama ve Robotik Veli – Öğrenci Etkinliği, Bodrum Bahçeşehir Koleji’nde de Anaokulu 5 yaş ile İlkokul 1.-2.-3.-4.sınıf öğrencileri ve velileriyle  gerçekleştirilecek.

Algoritmik düşünme ve kodlama becerilerinin hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili sunum ile başlayan çalışmada her öğrenci anne veya babasıyla birlikte sınıf içinde matrix simülasyonu gerçekleştirerek daha sonra bir Lego modeli inşa edecek ve modeli bilgisayarda kodlayarak hareketlendiriyor olacak.

Etkinlik sayesinde, veliler, çocuklarının başarılarını görebilecek, dersleri hakkında fikir sahibi olabilecek, çocuklar da bilişimsel düşünme becerilerini anne babalarıyla paylaşabilecekler.

Veli, öğrenci ve sınıf öğretmenlerinin de teknoloji algısını olumlu etkileyecek uygulamalar, Bahçeşehir Okullarının sosyal medya hesaplarından (#HourOfCode#robotics) tagları ile tüm hafta boyunca paylaşılacak.

Etkinliğin ilk gününde, uygulamaya katılan Anaokulu 5 yaş öğrencileri tek başlarına oluşturdukları maketleri hareket ettirmenin ve bunları aileleriyle paylaşmanın keyfini yaşadılar. Minik öğrencilerin keyifli halleri ve elde ettikleri başarı ile duydukları gurur yüzlerine yansıdı.

Etkinlik 12 Aralık Cumartesi akşamına kadar Bodrum Bahçeşehir Okulları Bilgisayar ve Robotik Laboratuvarında devam edecek.

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...