Anasayfa / FLAŞ HABER / ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA

ULUSLARARASI KADINLAR MARMARİS BULUŞMASI 10. YILINDA

Marmaris’te Yelkenler Rengarenk!..

Marmaris Belediyesinin ilk kez sponsor olduğu Uluslararası Kadın Yelken Haftası’nın ana konusu Kadın Erkek arasında Fırsat Eşitliği oldu.

Marmaris merkezli Womens’ Sailing School ( Kadınlar Yelken Okulu), bu yıl 10.sunu düzenlediği, “Uluslararası Kadınlar Yelken Haftası” etkinliğinde bu kez slogan,”Renkleri birleştirmek, Kadınları birleştirmek için Rengarenk Yelken Açıyoruz.” oldu.

Marmaris Belediyesi ana sponsorluğunda, Netsel Marina çıkışlı gerçekleşen ve önceki yıllarda Meme Kanseri, Organ Bağışının Önemi, Kadına Şiddet, Çocuk İstismarı gibi konulara dikkat çeken, Marmarisli Neslihan Karayel’in kurduğu Womens’ Sailing School; bu yıl 10.sunu 14 – 21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinlikte; Rusya, Belçika, Almanya, Hollanda, Amerika ve Türkiye’den 5 tekne ile 25 kadın yelkenci, bir hafta boyunca Hisarönü Körfezi koylarında yelken açtılar.

Marmaris Yat Limanı Hayyam Restaurant’ta gerçekleşen gala yemeğinde söz alan Neslihan Karayel; aynı pozisyonda olan kadınlar ve erkelerin fırsat eşitliğinin olmadığını vurgulayarak, özellikle çalışanlar için eşit ücret konusuna dikkat çekti. Dünyada ilk kez birkaç yıl önce sadece İzlanda’da aynı pozisyondaki kadın ve erkeğe eşit ücret verilmeye başlandığını belirten Karayel, “Çabamız kadınları özellikle kız çocuklarımızı güçlendirmek, fırsat eşitliğini sağlamak. Bu konuda öncelikli görev, biz kadınlara düşüyor. Dünyada bir değişim bekliyorsak, öncelikle kendimizden başlamalıyız.” dedi. AjansCANKA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

VÜCUTTAN ÖDEM ATTIRAN 10 ETKİLİ ÖNERİ

Her gün bir bardak içerseniz… Bu meyvenin saplarını sakın atmayın!   Dokularda ...