Anasayfa / BODRUM KENT HABERLERİ / Tirhandil Cup Hüzün, Hafif Rüzgar ve Neşeyle Başladı

Tirhandil Cup Hüzün, Hafif Rüzgar ve Neşeyle Başladı

Tirhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi hüzün, hafif rüzgar ve neşeyle başladı…

 

 

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen, Başar Petrol, Ağanlar, Bodrum Marine Group, yerel kurum ve kuruluşların destekleriyle ‘imece usulü’ gerçekleştirilen Tirhandil Cup Oktay Tüfek Kış Trofesi, 7-8 Ocak tarihlerinde yapılan tek yarış ile başladı.

 

 

 

Denizciler Kahvesi’nde, baş hakem Aslı Göktan tarafından verilen brifing ile başlayan yarışların ilk gününde havanın düşük olması nedeniyle ancak tek yarış yapılabildi. Ustaların ustası Ziya Güvendiren anısına start alan yarış, kuzeyden gelen 7-8 knot rüzgarla başladı.

 

Tirhandiller, güneşli bir Bodrum kışında yaklaşık 12 millik Görecek Adası-Köçek Adası-Karaada coğrafi rotasında yarıştı. 

 

 

Aynı akşam, Adamik Bar’da yapılan açılış buluşmasında, Oktay Tüfek ve Ziya Usta özlemle anıldı ve adlarına kadehler kalktı.

Bahar havası tadındaki ikinci günde, beklenen rüzgâr bir türlü gelmeyince yarış yapılamadı ama yan tekne muhabbetleri yapıldı, balıklar tutuldu hatta denize girildi.

 

First finişi Derya Kaptan’ın yaptığı yarışın reytingler belirlendikten sonra kesinleşecek sıralamasıyla ödül töreni, bir sonraki ayak tarihleri olan 28-29 Ocak’ta yapılacak.

Kaynak:

Tırhandilcup Organizasyon Komitesi

www.tirhandilcup.com

https://www.instagram.com/tirhandilcup/ 

https://www.facebook.com/tirhandilcup/ 

 

Fotoğraflar:

CodeZera.Media

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Haberi Kaçırmayın

  Kontrolsüz diyabet, diş eti hastalığına davetiye çıkarıyor Diş ve diş etindeki ...