Anasayfa / FLAŞ HABER / “TCSG YAŞAM” ARAMA KURTARMA VE KARAKOL GEMİSİ BODRUM’DA

“TCSG YAŞAM” ARAMA KURTARMA VE KARAKOL GEMİSİ BODRUM’DA

Sahil Güvenlik Komutanlığı emrinde görevli “TCSG Yaşam” Gemisi Bodrum Limanına yanaştı. “TCSG Yaşam” Gemisi, Türk Deniz Yetki Alanı Görevi ve Liman Ziyareti kapsamında Bodrum Limanına geldi. Gemi komutanı SG Yarbay Oğuz Bavbek, Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanı SG Yarbay Mete Çağlar, Sahil Güvenlik TCSG 302 Komutanı Fırat Aslan ve TCSG 1 Bot Komutanı Melih Geçgil eşliğinde Kaymakam Dr. Gödekmerdan’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Dr. Gödekmerdan Gemide Komutanları Ziyaret Etti

Bodrum Kaymakamı Dr. Gödekmerdan TCSG Yaşam Gemisinde komutanları ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Dr. Gödekmerdan’a Bodrum Garnizon Komutanı Albay A.Göksel Oral, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demirörs, İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, Gümrük Müdürü Beyazıt Benli eşlik ettiler. Gemide öğle yemeği de yiyen Dr. Gödekmerdan, Gemi Komutanından “TCSG Yaşam” hakkında bilgiler aldı.

TCSG Yaşam Gemisi, NATO’nun uluslararası standartları çerçevesinde Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı için üretilen 88,6 metre boyunda, 12,2 metre genişliğinde ve bin 700 ton ağırlığındaki TCSG Yaşam, arama ve kurtarma, karakol, kaçakçılığı önleme, keşif ve gözetleme, çevre kirliliğini önleme ve durdurma ile yangına müdahale edebilme yeteneklerine sahip.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...