Anasayfa / HABERLER / Şoförler Odası S Plakalar İçin Toplandı

Şoförler Odası S Plakalar İçin Toplandı

Türkiye’nin 10’uncu Kalkınma Planı’na göre, Büyükşehir statüsüne geçen iller kapsamında 2014 yılı mahalli idareler seçimleri sonrasında toplam belediye sayısı 2 bin 950’den bin 395’e düşecek.

Muğla ilinin de Büyükşehir’e dahil edilmesinin ardından kapatılan belediyeler arasına giren Bodrum belde belediyeleri ellerinde bulunan servis araçlarını birer birer satarak kapanma yolundaki adımlarını atmaya başladılar.

Belediyenin elinde bulunan servis araçlarının satışının sıkıntı yarattığını düşünen Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na bağlı servis kooperatifi başkanları Oda Başkanı Aytekin Çanakçı önderliğinde toplandı.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Aytekin Çanakcı, Ortakent Servis Kooperatifi Başkanı Ali Tabak, Yalıkavak Servis Kooperatifi Başkanı Mücahit Asar, Gümüşlük Servis Kooperatifi Başkanı Hakan Kırık, Konacık Servis Kooperatifi Başkanı Hüseyin Etin, Göltürkbükü Servis Kooperatifi Başkanı Musa Koçbasan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Aytekin Çanakcı basına  yaptığı açıklamada Yarımada da faaliyet gösteren  mevcut S plakalı servis araç sayısının kontrolsüzce arttığını bu artış neticesinde S plakalı araçların arz-talep dengesini bozduğunu ifade ederek,” Belediyelerce verilen S plakalı araçların çoğunun faaliyet göstermediği, sadece rant meselesi haline getirilip, mevcut S plakalı çalışan araçlarımızı mağdur ettiği görülmektedir. Belediyelerin kontrolsüzce yapış olduğu bu uygulamaya artık bir son verip, çalışan esnafımızı düşünmesini istiyoruz.”dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından başkan Aytekin Çanakcı, yönetim kurulu üyeleri ve kooperatif başkanları durum değerlendirmesi yapmak üzere toplantıya basına kapalı olarak devam ettiler.

Haber : Uğur Yurtsev

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

 BODRUMSPOR NEFES ALDI

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Niğde Anadolu’yu 3-0 mağlup ederek 3 maç sonra galip ...