FLAŞ HABERHABERLER

Rotary Kulüpleri Çalışmalarını Anlattılar

Rotary kulüplerinin faaliyetlerinin anlatıldığı bölge toplantısı Bodrum’da yapıldı.

 

Marina Yat Kulüp’te düzenlenen toplantıya Rotary Bölge 2440 Federasyon Başkanı Mert Korur, Bodrum’daki kulüplerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile kulüplerin sosyal sorumluluk çalışmaları yaptığı Bodrum ve Milas’taki kırsal mahallelerin muhtarları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Bodrum’daki Rotary kulüplerinin başkanları, Bodrum ve çevresinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda söz alan mahalle muhtarları da Rotary kulüplerine destekleri için teşekkür etti.

 

Bölge 2440 Federasyon Başkanı Mert Korur, 15 maddelik dönem manifestosu ile döneminin öne çıkan başlıklarını basın mensupları, sivil toplum liderleri ve üyelerle paylaştı.

 

Uluslararası başkanının katılımıyla düzenlenecek İstanbul Rotary Barış Merkezi’ndeki Barış Konferansı hakkında bilgiler aktaran Korur, Otto-Fran Walter tarafından 15.5 Milyon Dolar karşılığında kurulan Rotary Barış Merkezinde her yıl 40 öğrencinin eğitim göreceğini aktararak Bölge 2440 Federasyonu olarak her yıl bir öğrenciye Atatürk Barış Bursu vermek için yola çıktıklarını beyan etti.

 

Rotary’nin 1985 yılından beri en öncelikli hedefi olan “Çocuk Felcini Şimdi Bitir” çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini belirten Mert Korur Afganistan’da 5 Pakistan’da 5 vahşi çocuk felci vakasının kaldığını, aşılama ve farkındalık çalışmalarının devam ettiğini ve Dünya’da sıfırlanana kadar da sürdüreceklerini belirtti.

 

6 Şubat depremi sonrası bölgeye olan ilgi ve desteklerin devam edeceğini altını çizen Rotary Bölge 2440 Federasyon Başkanı Mert Korur, 2019 yılından beri sürdürdükleri organ bağışı farkındalığı çalışmalarının, bu yıl organ bağışı oyunları ve tematik park ile farklı bir çalışmayla devam edeceğinin bilgisini vererek organ bağışı farkındalık çalışmalarının da öncelikli projelerininden olduğunu sözlerine ekledi.

 

“30 Ağustos 36. Uluslararası Çanakkale Yüzme Yarışları’nı aynı heyecan içinde gerçekleştirecek olmanın gurur ve mutluluğunu da yaşıyoruz” diyen Mert Korur, dönem içinde gençlerle birlikte uluslararası etkinlikler ve zeytin sempozyumunun hazırlıklarına devam ettiklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Muhabir Hamdi Yörür

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu