Anasayfa / FLAŞ HABER / 18 NİSAN 2021 DÜNYA RADYO AMATÖRLERİ GÜNÜ

18 NİSAN 2021 DÜNYA RADYO AMATÖRLERİ GÜNÜ

TRAC Bodrum temsilcisi İzzet Göksel Esen 18 Nisan Dünya Radyo Amatörleri Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

TRAC Bodrum Temsilcisi Esen’nin açıklaması şöyle: “18 Nisan 1925 Uluslararası Radyo Amatörleri Birliği IARU’nun kuruluş tarihidir. O günden beri, her yıl 18 Nisan günü “Dünya Radyo Amatörleri Günü” olarak kutlanır.

Her yıl ayrı bir sloganla yapılan kutlamanın bu yıl sloganı “Evdeyim, ama hiçbir zaman yalnız değilim” olarak belirlenmiştir. Elbette bu slogan bulunduğumuz yılın, Pandemi kaynaklı “özel koşulları” nedeniyle seçilmiştir.

Radyo Amatörlüğü evrensel boyutta dostlukların oluştuğu bir ortamdır. “Havaya çıktığınızda dünyanın dört yanında aynı merakı paylaşan kişilerle karşılaşır, o güne kadar hiç tanımadığınız bu kişilerle (Radyo Amatörleriyle) dostluk kurar,  iletişime geçersiniz.” Böyle bir imkanı başka hiçbir ortamda bulmak mümkün değildir.

Pandemi nedeniyle hayatların evlere sığdırıldığı zorlu ve alışılmadık bir süreçte Radyo Amatörleri bu nedenle hiç yalnız kalmamışlardır. Hatta bu olağandışı süreçte Radyo Amatörlüğü faaliyetlerinin büyük oranda arttığı gözlemlenmektedir.

Pandeminin en kısa sürede üstesinden gelinmesini temenni eder, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm Radyo Amatörlerine sağlıklı günler dileriz. IARU 1. Bölge Üyesi TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Bodrum Temsilciliği”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum da Bayramlaştı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ramazan Bayramı’nda görev başındaki personeli, taksici esnafını ...