Anasayfa / FLAŞ HABER / MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ

MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ

Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla çocuk evlerinde kalan bazı çocukları konakta misafir etti.

Çocukları kapıda karşılayan hanımefendi Çiçek, çocuklarla yakından ilgilendi.

Ziyarette Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek ile bayramlaşan çocuklara çikolata ve çeşitli yiyecekler ikram edildi.

Çocukların ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Çiçek: “Bugün bayramın en güzel saatlerini yaşıyoruz. Konağa güzel evlatlarımızı getirdiniz bundan çok memnun olduk. Ne güzel bir bayram yaşattınız bize sağ olun. Çocuklar bu bayramı daha da canlandırdı. Konak şenlendi. Çocuklar bizim kalplerimiz. Bu çocukların her şeyi; annesi, babası, ağabeysi, kardeşleri biziz.” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman çocukları kaldıkları evde ziyaret edeceklerini belirten Vali Çiçek: “Öncelikle yapacağımız şey onları mutlu etmek ve onlarla ilgili ne gerekiyorsa yapabilmek. Özellikle sevgi evi annelerimizin yaptıkları hizmetlerin sonucunda bu çocuklarımızın geleceğinin daha iyi olacağına inanıyorum. Büyüdüklerinde çocuklarımız belki de memleketimizin en iyi, en güzel yerlerinde görev alacaklar. Yaptıkları güzel şeylerden ilk annelerimiz yararlanacak. Çocuklarımız ilerde vatanına, milletine büyüklerine, çevresine iyi hizmet yapar, yararlı iyi evlatlar olurlarsa duaları size olacak. Bundan en büyük kazanç sizin olacak. O nedenle şanslısınız. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah çocuklarımızı daha sağlıklı etsin. Nice bayramlara. Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Çocukları bayramın ilk günü konakta ağırlamaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Hülya Çiçek ise: “Allah çocuklarımızın bahtlarını güzel etsin. Bundan sonra akıllı fikirli, hepimize güzel, hayırlı evlatlar olsunlar. Bu çocukların annesi de babası da biziz. Elimizden geleni yapacağız. Onlar bizim toplumumuzun bir parçası. Olmazsa olmazı. Bizim var olma nedenimiz bu. Devletsek bunlarla alakadar olmamız gerekiyor. Yapılması gereken şeylerden biri yapılmadıysa biz yapacağız. Bazı şeyleri öteleyebilir; yemeği, alışverişi bir gün geç yapabilirsiniz ama ihmal edilemeyecek tek şey var bizim çocuklarımız, özürlümüz, yaşlımız, kimsesizimiz. Devlet burada var. Biz hanımların da asli görevimiz annelikse bunu en iyi şekilde yapmalıyız. Amacımız bu çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlamak.” dedi.

Ziyarette yaptığı açıklamada çocuk evlerine geçildikten sonra çocukların okul başarılarının arttığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, uyum sorunlarının neredeyse sıfıra indiğini söyledi.

Ziyaretin sonunda Vali Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek çocuklara kitap hediye etti.

Ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşi Zeliha Akkuzu ile ev anneleri çocuklara refakat etti.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum’a iki yeni DoubleTree by Hilton Oteli

DoubleTree by Hilton Bodrum’daki iki otelin yönetimini devraldı 1955 yılından bu yana ...