Anasayfa / HABERLER / MEHMET KOCADON’A, DESTEK SÖZÜ

MEHMET KOCADON’A, DESTEK SÖZÜ

DİSK ve Genel-İş Sendikası Başkanı Kani Beko, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ile Genel-İş Sendikası Muğla ve Bodrum Temsilcileri de katıldı.

Belediye çalışanlarının sendikası olan Genel-İş Sendikası ve DİSK Genel Başkanı Kani Beko etkin oldukları belediyelerin başkanlarını ziyaret ederek başarılar dilediklerini söyledi. Beko “ Şube Başkanım ve işçilerimizle yaptığım görüşmelerde, belediyenizde uyum olduğu, huzurlu çalıştıkları, toplu sözleşmelerde problem yaşamadıklarını iyi biliyoruz. İşçilerimiz sizi desteklemek için karar vermiş. Biz de, Genel İş Sendikası olarak önümüzdeki dönem seçimlerde sizin yanınızdayız, sizinle beraberiz. Önümüzdeki seçimlerde başarılar diliyorum.”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da görevde bulunduğu süre içinde Bodrum Belediyesi olarak sosyal ve halkçı belediyenin en güzel örneğini sergilediklerini belirterek başladığı konuşmasında şunları aktardı ” Biz perdenin ön yüzüyüz, perdenin arka yüzündeki asıl kahramanlar benim işçi arkadaşlarımdır. Biz burada bir Kumbahçe sahil düzenlemesi yaptık. Gece, gündüz, yağmur, çamur demeden, günde ortalama 18 saat çalışarak 18 günde esnafın sandalyesini tekrar işyerinin önüne koyacak hale getirdik. Ben onların içinden gelen, emeğe saygısı olan bir insanım. Önüme ne sözleşme getirdilerse gözü kapalı olarak altına imzamı attım. İşçi arkadaşlarıma huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

İSVEÇ’TE SENDİKALI İŞÇİ SAYISI %95, TÜRKİYE’DE %5

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beko “6356 sayılı yasa değiştirilmezse, 2018′de beş milyon işçinin kayıt yaptıracağı sendika kalmayacak. Gerek bu yasaya, gerekse kıdem tazminatının kaldırılmak istenmesie ve Muğla’daki termik santrallerin özelleştirilmesine, yaptığımız eylemlerle karşı çıkıyor, direniyoruz” dedi.

Rezzan Sebin

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bodrum Modern Otogarına Kavuşuyor

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde 30 bin 759 metrekare arsa üzerinde yapımına başlanan ...