Anasayfa / FLAŞ HABER / MEHMET KOCADON’A BERLİN’DEN EN İYİ TURİZM BÖLGESİ BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ

MEHMET KOCADON’A BERLİN’DEN EN İYİ TURİZM BÖLGESİ BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ

Tourexpi Destination Management 2014 ödülleri 05 Mart 2014 tarihinde ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda sahiplerini buldu. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanı Mehmet Kocadon fuarda, “En İyi Turizm Bölgesi Belediye Başkanı” ödülünü aldı.

 

Yerli ve yabancı 33.015 kişinin oylarıyla belirlenen ödüller sahiplerine AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile yerli ve yabancı turizm otoritelerinin katıldığı Türkiye Standındaki törende takdim edildi. Töreni çok sayıda yerli ve yabancı televizyon ve basın mensubu takip etti. Geleneksel Tourexpi Destination Management Ödülleri özellikle Türkiye, Avrupa, Rusya, Balkan Ülkeleri ve Orta Doğu turizm profesyonelleri tarafından yakından takip edilen çok prestijli bir organizasyon olarak biliniyor.

 

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, takdir edildiği En İyi Turizm Bölgesi Belediye Başkanı dalındaki ödülünü Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner’in elinden aldı.

 

“Kocadon, Bodrum‘un Çin, Hindistan, Avrupa ve Balkanlarda ilgi çekmesini sağladı”
Avrupa Türkiye Turizm Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, ödül töreninde yaptığı konuşmada Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un, özellikle son yıllarda yaptığı başarılı altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına dikkat çekerek şunları söyledi;

 

“Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, son yıllarda yaptığı olağanüstü çalışmalarla Bodrum Yarımadası´nı tur operatörleri, uçak şirketleri ve turizm yatırımcılarının nezdinde kurumsal bir yapıya kavuşturmuştur. Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanlığını da yürüten Sayın Mehmet Kocadon, uluslararası düzeyde yaptığı tanıtımlarla Bodrum‘un Çin, Hindistan, Avrupa ve Balkan Ülkelerinde ilgi çekmesini sağlamış, böylelikle farklı turist kitlelerini Bodrum´a çekmeyi başarmıştır.

 

Mehmet Kocadon Bodrum Belediye Başkanlığı döneminde Bodrum’un bütün altyapısı yenileyerek insan sağlığı açısından son derece tehlikeli, kanserojen olan asbest boruları değiştirmiş, Bodrum ve Gümbet’te hayata geçirdiği kentsel projelerle yeni meydanlar oluşturmuştur. Sayın Mehmet Kocadon bunun yanında Bodrum´da yaptığı çalışmalarla Bodrum´un Akdeniz ve Ege çanağının en önemli yatırım bölgelerinden biri haline gelmesine, turizmin geleceğinde büyük ümit vaat eden destinasyon olarak bir ilgi odağı haline dönüşmesine katkı yaparak, Bodrum’dan ayrılan tur operatörlerinin tekrar Bodrum’a dönmelerini sağlamıştır. Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum halkının, özellikle çocukların ve gençlerin turizme kazandırılmasında yaptığı çalışmalardan dolayı En İyi Turizm Bölgesi Belediye Başkanı Ödülüne layık görülmüştür. Kendisinin başarılarını yakından takip ediyor, artarak devam etmesini diliyoruz.”

 

Diğer ödüllerse şöyle;

En İyi Turizm Bölgesi Valisi: Rize Valisi Nurullah Çakır

En İyi Turizm Bölgesi Belediye Başkanı: Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

En İyi Otel Sahibi: Kadir´s Tree Houses Ağaç Evleri

En İyi Otel Müdürü: Abu Dhabi “Emirates Palace” Genel Müdürü Buğra Berberoğlu

En İyi Tur Operatörü / Seyahat Acentası: Karnak Tours

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sahilde Bulundu

Bodrum’da sahildeki vatandaşlar, bir kişinin hareketsiz şekilde yattığını gördü. Yapılan kontrollerde isminin ...